'MUSKİ BORULARI YENİLESİN"

Seydikemer İlçesi Güneşli Mahallesinde içme suyu hattındaki patlaklardan sızan su ile vatandaşlar tarla suluyor.

23 Haziran 2016 Perşembe 15:23 < GÜNDEM
Seydikemer İlçesi Güneşli  Mahallesinde içme suyu hattındaki patlaklardan sızan su ile vatandaşlar tarla suluyor.

  Seydikemer’de Yaka Mahallesi’nden gelen içme suyu  boru  hatlarının eski olmasından dolayı sürekli  patlarken, bu  patlaklardan  ise çiftçiler tarlalarını  suluyor. Muski yetkileri  ise sürekli patlakları  yapmasına rağmen boruların eski ve  çürümüş  olmasından dolayı,  patlakların önüne geçilemiyor.    Ayrıca boruların eski olmasından  dolayı hijyen  konusunda  da büyük sıkıntılar yaşanıyor.


    Bu duruma isyan eden ve sürekli MUSKİ’ye patlakları  bildiren, ve  tarlaların sulandığını ihbar eden mahalle  sakini  Mehmet Yıldırım ise  tehdit edildiğini öne sürdü.


   Yıldırım “Bu borular eski olmasından dolayı patlaklar  sürekli  oluyor. İnsanlar bu patlaklardan tarlalarını  suluyor.  Diğer yanda ise  insanlar susuzluk çekiyor.  Bende MUSKİ’Ye  bildiriyorum. Gelip  yapıyorlar. Ama  borular eski, yine  patlıyor. Su hattının yenilenmesi  için  Muğla Büyükşehir  Belediyesini defalarca aradım. Son  aramamda kepçe  parasınnı benden alacaklarını ve  savcılığa suç duyurunda  bulunacaklarını belirttiler”  dedi. 
 
3343 defa okundu.
Etiketlerseydikemer muski sulama
YORUM EKLE
    YORUMLAR