MUĞLA'YA TURİST YAĞIYOR

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Bodrum’da oteller ve sahiller doldu, Türkiye’nin birçok şehrinden araçları ile ilçeye gelenler kilometrelerce trafik kuyruğu oluşturdu. Fethiye’de de durum aynı...

04 Temmuz 2016 Pazartesi 14:05 < TURİZM
Ramazan Bayramına sayılı günler kala Bodrum’da oteller ve sahiller doldu, Türkiye’nin birçok şehrinden araçları ile ilçeye gelenler kilometrelerce trafik kuyruğu oluşturdu. Fethiye’de de durum aynı...9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte Bodrum yerli turistlerle doldu. Bayram tatilini fırsat bilen vatandaşların cuma günü mesainin bitmesiyle birlikte ilçeye akın etmeye başladı. Farklı kentlere Bodrum’a gelen tatilciler trafiği felç etti. En büyük yoğunluk başta Bodrum olmak üzere, Fethiye ve Marmaris gibi tatil yörelerinde yaşanmaya başladı. Muğla’nın ilçelerine yaklaşık 4 milyon tatilcinin geleceği tahmin ediliyor. Bu durm ise turizmciyi ve esnafın yüzünü güldürdü.


UÇAKLAR EK SEFERLER KOYDU


Bayram tatili boyunca 1,5 milyon’un üzerinde yerli turisti ağırlamayı planlayan Bodrum’a uçaklar ise ek sefer yapmaya başladı. Bazı havayolu şirketleri, Ramazan Bayramı tatilinde oluşabilecek yolcu yoğunluğu nedeniyle turizm kentlerine ek seferler düzenledi. Milas - Bodrum hava alanına, iç ve dış hatlardan gelecek uçaklara 150 ek sefer ilave edildi. Uçak biletlerinin günler önceden tükenmesi nedeniyle havayolu şirketleri tarafından ek seferlerin arta bileceği öğrenildi. Şehirler arası otobüs firmaları’da Bodrum seferlerine ek otobüsler koyduklarını bildirdi.
24 SAAT GİRİŞ ÇIKIŞLAR KONTROL EDİLİYOR

Jandarma ve Emniyet güçler Bodrum’da giren çıkan tüm araçları kontrol ederek ilçede kuş uçurtmuyor. İlçenin giriş ve çıkışlarında 24 saat yol kontrolü yapan ekipler olası bir tehlikeyi önlemek için araç kontrollerini sıklaştırdı.
 


Fethiye'de Bayram Hareketliliği
Hava sıcaklığının 40, deniz suyu sıcaklığının 29 derece ölçüldüğü Fethiye'de plajlar, 9 günlük bayram tatilini fırsat bilerek Fethiye'ye gelen tatilcilerin akınına uğradı.
İlçenin turistik bölgelerinde hareketlik olurken, turist sayısındaki düşüş nedeniyle sezon başından bu yana boş kalan plajlar ilk kez doldu.


Turist sayısındaki düşüşle birlikte zor günler geçiren yamaç paraşütü pilotları, bayram tatili ile birlikte hareketli günlere dönmenin sevincini yaşadı. Pilotlar ve yamaç paraşütü firması yetkilileri haziran ayı itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30 düşüş yaşandı. Yamaç paraşütü uçuşlarının bayram tatiliyle birlikte yoğunluk yaşanacağını söylediler. Yamaç paraşütü pilotu Orhan Baysal, "Turist sayısındaki düşüş nedeniyle sezon başından bu yana devam eden sorunlar bayram tatili ile birlikte düzelecek gibi gözüküyor. Havalar da düzeldi ve yamaç paraşütü için mükemmel seviyeye geldi. Her şey çok güzel gidiyor. Tüm tatilcilerimizi Ölüdeniz'e ve yamaç paraşütü yapmaya davet ediyorum" dedi.
 


4782 defa okundu.
Etiketlermuğla turist turizm yoğunluk
YORUM EKLE
    YORUMLAR