MOSKOVA’DAN DALAMAN'A İLK LOWCOST HAVAYOLU UÇUŞU

Moskova’dan Dalaman'a ilk LowCost Havayolu Uçuşu

07 Haziran 2019 Cuma 18:02 < MAGAZİN
Rusya'nın Moskova kentinden Aeroflot’unLowCost alt kuruluşu PobedaAirlines’in tarifeli uçuşları başladı ve ilk uçuşile Dalaman'a gelen turistler için Dalaman Havalimanı’nda karşılama yapıldı.Moskova kentinden dolu gelen uçağın uçuş ekibi ve yolcuları YDA Dalaman Havalimanı’nda özel karşılama yapıldı.Aeroflot’unalt kuruluşu  olan ekonomik tarifeli PobedaAirlines ile Moskova’dan Dalaman’a gelen Rus turistler için YDA Dalaman Havalimanı’nda düzenlenen karşılamada  yolculara ve ekibe çeşitli ikramlarda bulunuldu.
Moskova’dan yapılan ilk seferle gelen yolcular yeni terminaldeki hizmet ve karşılamadan memnun kaldıklarını ifade ettiler.


YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç şunları söyledi:“Uzun süredir
görüşmelerini sürdürdüğümüz Rusya’nın Anadolu Jet’i konumundaki PobedaAir’in Moskova’dan tarifeli seferleri başladı. Diğer Rusya şehirlerinden connectivity sağlaması önemini daha da artırmaktadır. Rus turist kafilesini getiren ilk uçağın dolu oluşu büyük memnuniyet yarattı.Sezon başında olmamıza rağmen ilk uçağın dolu gelmesi önemli bir göstergedir. Rusya'dan gelen turistlerin, Dalaman bölgesinde tatil yapması için çaba gösteren, program yapan havayolu firmalarına teşekkür ediyorum.  Yakında yeni bir havayolu firması da seferlerine başlayacak.Rus turistler bölge turizmi açısından özel öneme sahip. Rusya başta olmak üzere farklı destinasyonlardan Dalaman bölgesine uçuşların çoğaltılması ve penetrasyonun arttırılması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bilindiği üzere tarifeli seferlerin çoğalması ve kalıcı hale gelmesi gelecek için önem arzetmektedir.Başarılı bir turizm sezonu diliyorum" dedi.

Pobeda’nın uçuşları 6 Haziran’dan itibaren haftalık 3 olmak üzere Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri Moskova’nın Vnukovo Havalimanı’ndan Ekim’e kadar devam edecek.
 
337 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR