MİLLETVEKİLİ GÖKCAN’DAN 23 NİSAN MESAJI

Milletvekili Gökcan’dan 23 Nisan Mesajı

23 Nisan 2019 Salı 11:55 < GÜNDEM
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan: “Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağımızı belirtmek istiyorum”
 
 
 
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, "Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağımızı belirtmek istiyorum" dedi.
AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 99. kuruluş yıl dönümünü, Türkiye'nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en samimi duygularımla kutluyorum” dedi.
Miletvekili Gökcan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimizin temsilcilerinin, ortak bir gaye etrafında, Meclis çatısı altında birleştiği 23 Nisan 1920 tarihi, istiklal mücadelesinde zafere ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolda en önemli dönüm noktasıdır. "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" şiarıyla çıkılan yolda, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden, vatan toprakları uğruna büyük mücadeleler vermiş, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.

Milli egemenliği tesis ederek çocuklara hediye eden ilk Meclis, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, bağımsızlık uğruna sergilenen fedakarlıkların timsali olmuştur. Milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi; 99 yıldır, ilk günkü heyecan ve coşkuyla, başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere, tüm vatandaşlarımızı barış ve refaha kavuşturmak, onlara daha parlak bir gelecek hazırlamak için büyük bir kararlılıkla çalışmaktadır".

“23 Nisan 1920 Ruhunu Her Zaman Koruyacağız”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, mesajını şöyle tamamladı:

"Çocuklara armağan edilmiş olan bu özel bayramda, daha yaşanabilir, daha müreffeh, daha huzurlu ve daha güçlü yarınlar için çalışırken, 23 Nisan 1920 ruhunu her zaman koruyacağımızı belirtmek istiyorum.
Çocuklarımızın gülen yüzü, gözlerindeki ışık, umutları ve hayalleri bizlere güç vermektedir.
Amacımız, çocuklarımızın barış, huzur ve kardeşlik dolu bir dünya hayallerini gerçekleştirebilmektir.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis'teki tüm milletvekillerini bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum".
117 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR