MİLAS BLD BAŞKANI "GÜLE OYNAYA YER SATMADIK""

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, mahalle ziyaretlerinde arazi satışlarına ilişkin olarak, "Güle oynaya satmıyoruz, gelirleri düştüğü için mecbur kaldık" dedi.

17 Haziran 2016 Cuma 13:34 < GÜNDEM
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın kırsal mahalle ziyaretleri devam ettiriyor. Burada, vatandaşlara da belediyenin mali durumu ve hizmetlerine ilişkin de bilgiler aktaran Tokat, arazi satışlarına ilişkin ilginç bir açıklama yaptı.

Belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri ile birlikte kırsal mahallelerde şimdiye kadar yapılan ve 2016 yılı içerisinde yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi aktarmak ve talepleri toplamak için ziyaretler devam ediyor.

Son olarak Kırcağız, Kızılcayıkık, Bahçeburun, Çınarlı, Epçe, Kafaca ve Dibekderesi ziyaretlerinde muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya gelen Tokat çocuklara da çeşitli oyuncaklar dağıttı.
Başkan Tokat mahalle ziyaretlerinde eleştiri konusu olan arazi satışlarına dair açıklamada bulundu.

“Kimseye muhtaç olmamak için”

Tokat açıklamasında; “Hiç kimse güle oynaya mal satmaz. Büyükşehir yasasından sonra yaşadığımız gelir kayıpları bize başka çare bırakmadı. Haklı gerekçeler doğrultusunda satış yaptık, sizlere verilen vaatlerimiz vardı. Kimseye muhtaç olamadan bu sözlerimizi yerine getirme adına arazi satışlarına yöneldik. Satışlardan gelen parayla da mahallelerimize hizmet götürdük. Bugün aranızda gönül rahatlığı ile oturuyorsam nedeni budur. Milas Belediyesi olarak kendiişlerimiz haricinde diğer kurumların işlerini de yapıyoruz. Cami, okul, sağlık ocağı gibi yerlerin bakım ve onarımlarını biz yapıyoruz. Bu işleri yaparken bile bahane üretmedik, bunlar benim işim değil demek bana yakışmaz. Biz memleketimize hizmet ediyoruz. İşimiz iş bitirmek sorun çözmek insan memnun etmek” dedi.

Ziyaretler sırasında her mahallenin ortak isteği olan düğün salonu yapılması ise Başkan Tokat, “Her gittiğim mahallemizde bu konu önümüze geliyor. Bu konuyu tek tek değil toplu olarak ele alacağız. Yapacağımız planlama dahilinde tüm mahallelerimize düğün salonu kazandırılacak” ifadelerini kullandı.
854 defa okundu.
Etiketlermilas milas belediyesi muhammet tokat satış
YORUM EKLE
    YORUMLAR