MHP’Lİ KORKMAZ İLÇE İLÇE İSTİFA SAYILARINI AÇIKLADI

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, “Bizim Milas’ta 400 üyemizin istifa ettiğini söylüyorlar. Yaptığımız YSK araştırmasına göre, 2014 yılından itibaren partimizden istifa eden 112 kişi var. Kendi listelerimize göre de 49 kişi bize üyeydi. Zaten fotoğrafta da belli bu insanlar” dedi.

21 Eylül 2017 Perşembe 12:24 < SİYASET
  “İlçe Seçim Kuruluna gidip 400 kişi diyenler, toplasan 50 kişiden oluşuyor.” diyerek Milas’ta 25 Ağustos’ta yaşanan istifa açıklamalarına atıfta bulunan Korkmaz, Yatağan’da 6, Menteşe’de 7, Ula’da 1, Marmaris’te 6, Köyceğiz’de 19, Datça’da 22 kişinin MHP’den istifa ettiğini, MHP Muğla İl Başkanlığının 8 bin 500 civarında üyesinin bulunduğunu kaydetti.  Basın açıklamasında, partililere seslenen Korkmaz, “Menfaat, makam, mevkii peşinde koşan kişilere itibar etmeyelim. Çünkü, ülkücü iseniz ülkücülüğün yeri MHP’dir. Genel başkan adayı olan arkadaşlar, bağımsız olsalar hangisi bölgeden çıkar? Hiçbiri” diyerek sözlerini sonlandırdı.  “Şov yapmanın ne gereği var?”
  Toplantıda konuşan MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, “MHP üzerinden kurban kesmeye çalışan birileri var. Partinizi kurmanıza engel olan mı var? Hayır, yok. 40 ayaklı parti kuracaksınız. Neden oyun bizim üzerimize oynanıyor? Bu nasıl ülkücülük? Ülkücülük MHP’de yapılır. Başbuğ Alparslan Türkeş’in söylediği söz çok açık.  ‘Ülkücülerin yeri MHP’dir’. Başka bir yerde ülkücülük yapacaksanız neden buna MHP’yi alet etmeye çalışıyorsunuz? MHP üye olmanın şekli ilçe başkanlığına ziyaretten başlar. İstifa ederken de seçim kurulunda şov yapmanın ne gereği var? Gideceğim diyene gitme demek gibi bir tavrımız yok. Onlar ne yaparsa yapsınlar, bugün Türkiye’nin en doğusundan en batısına kadar MHP’ye teveccüh vardır” dedi.1549 defa okundu.
EtiketlerMHP Milas MHP Muğla MHP Datça MHP Ortaca MHP Marmaris MHP Yatağan MHP Köyceğiz MHP istifa MHP Muğla Muğla haber
YORUM EKLE
    YORUMLAR
CHP'nin Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Kim Olmalı?