METE, "11 KASIM'DA HASTANENİN İHALESİ YAPILACAK"

Mete, "11 Kasım'da Marmaris Devlet Hastanesi'nin İhalesi Yapılacak"

08 Kasım 2019 Cuma 17:40 < GÜNDEM
İlçe ziyaretleri kapsamında bu hafta ki ziyaretini Marmaris’te gerçekleştiren Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris'te yapılacak olan Devlet Hastanesi'ni yerinde inceledi. 

Ziyaretleri kapsamında İl Başkanı Mete'ye, Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen, İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti. 

İncelemelerin ardından açıklamalar da bulunan Mete, şu ifadelere değindi; "Bugün yine Gençlik Spor alanı ile ilgili yaptığımız çalışmalardan sonra, şimdi bu gördüğünüz alanda 11 Kasım'da Ankara'da Sağlık Bakanlığı'nda Marmaris Devlet Hastanesi'nin ihalesi yapılacak. İhale kapsamı içerisinde 125 yataklı zemin bodrum ve 5 yatak katından oluşan tam teşekküllü bir hastane Marmaris'e kazandırılacak inşallah. Normalde 2019 yılı içerisinde biliyorsunuz yüzde yetmiş beşi tamamlanmamış projelere kaynak aktarılması konusunda ekonomi tedbiri olarak herhangi bir kaynak aktarımı yoktu, söz konusu değildi ama sayın Cumhurbaşkanımızın Marmaris'te konaklaması Marmaris'e geldiği dönemde de bizim İlçe Başkanımız, Belediye Başkanlığımız ile beraber kendisini ziyaret ettiğimizde ve Marmaris ile alakalı talebimizi ilettiğimiz de sağ olsun bizi Sağlık bakanımız da bakan yardımcımız Şuayip Bey'e yönlendirdi. Özellikle tabi bakanımızın da oluruyla bakan yardımcılarımızla yaptığımız çalışma sonucunda 11 Kasım 2019 yılı içerisinde ihalesinin yapılmasına karar verildi. İhaleden hemen 10 gün kadar sonra ihaleyi kimin aldığı ortaya çıkacak ve yine kasım ayı içerisinde bu firma buraya gelip yer teslimi ile alakalı çalışmalar başlayacak. Yaklaşık olarak 700 gün denilse bile eminim ki birçok proje de olduğu gibi çünkü maddi kaynak aktarımında da sorun olmayacağı için daha erken bir zamanda burayı tamamlayarak, Marmaris halkının hizmetine sunmuş olacağız inşallah. Tabi ki 125 yatak kapasitesi denildiğinde sanki küçük değil mi diye düşünenler olabilir, bu tek kişilik odalardan oluşan 125 yatak nitelikli yataklar ile beraber 175'e kadar çıkabilecek, son derece güzel ve işlevli hastanemize kavuşmuş olacağız. mevcut hastaneyi de terk etmiyoruz. Orası da yine Sağlık Bakanlığı'na tahsis edilen alan olarak kalacak. İleri ki dönemlerde de orası belki İhtisas Hastanesi veya Yine sağlık ile alakalı bir şekilde değerlendirilebilir. Orasını da yine düşünüyoruz, bakanlık orası ile ilgili bir çalışma yapacak inşallah. Marmaris halkına Marmaris'e tatile gelenlere hayırlı olsun diyorum. Tabi bölgemizin de özel hastanelerde var. Onlar da SSK ile anlaşma daha önceden sadece bir tanesi varken Şimdi iki hastanemizde SSK alanlarıyla ilgili yani devlet ile yaptıkları anlaşma gereği SSK'lı hastalara da bakabiliyorlar. Dolayısıyla şimdi hem Devlet Hastanesi yenilenmiş, 2 tane de Özel Hastanesi ile beraber sağlık turizmine de cevap verebilecek bir seviyeye gelmiş olacak. Hayırlı uğurlu olsun."
231 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR