KUMBURNU SEZONA HAZIR

Kumburnu Sezona Hazır

06 Mayıs 2019 Pazartesi 18:43 < TURİZM
Kumburnu Tabiat Parkı İşletme Müdürü Halil Gören yaptığı açıklamada Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkı'nın sezona hazır olduğunu söyledi.

Kumburnunda çok yenilik yaptıklarının altını çizen Gören sezon öncesi  çalışacak personel aradıklarını ve bulamadıklarından yakındı.

 
 
Kumburnu Tabiat Parkı İşletme Müdürü Halil Gören yaptığı açıklamada "15 Ocak ve 6 Şubat tarihinde yaşadığımız doğal afetten sonra ciddi zarar görmüştük.

Kumburnu Tabiat parkı 12 ay açık olduğu için hemen yaşanan yaralarımızı hızlı bir şekilde sardık. Yaptığımız çalışma ile ciddi bir alt yapı ve üst yapı sorunumuzu çözdük. Şimdi hiç bir sıkıntımız yok.  Yaptığımız hazırlıklar ile şimdi sezona hazırız.

Yaptığımız çalışmalar ile plaj içindeki ulaşımı kolaylaştırmak için yürüme yollarını çoğalttık. Engelli vatandaşlarımız için engelsiz plaj çalışması yaptık. Bunun yanında kümes havanlarından oluşan hayvanat bahçesi yaptık. İşletmememizin fiyatları hemen hemen geçen yıl ile aynı.  Biz 12 ay açık bir işletmeyiz. Bunun için çalışacak personel arıyoruz ve bulamıyoruz. Ben Türkiye'de işsizlik olduğuna inanmıyorum. Biz işletme olarak yaz aylarında kış aylarına göre daha fazla personel çalıştırıyoruz.

Bunun yanında biz işletme olarak bu yıl turizm sezonunun geçen yıla oranla yüzde 30 daha iyi geçeceğini düşünüyoruz. Bu bizim öngörümüz değil genel turizmcilerin kanısıdır"dedi.


 
251 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR