Anasayfa » Kültür-Sanat
DÖRT MEVSİM MUĞLA BAŞVURULARI SONA ERİYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Dört Mevsim Muğla” başlığı altında ulusal bazda düzenlediği fotoğraf yarışmasının başvuruları 30 Eylül’de sona eriyor.
ALTIN BADEM’E YILDIZ YAĞACAK
Datça’da bu yıl ilk defa düzenlenecek olan ‘Altın Badem Ödülleri’nde sona gelindi. Datça’da bu yıl ilki düzenlenecek olan etkinlik için son hazırlıklar yapılıyor. 2 Ekim gecesi gerçekleşecek törene yıldız yağacak.
BODRUM DENİZ MÜZESİ’NE BAĞIŞLADI
Koleksiyoner Hasan Güleşçi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası tarafından oluşturulan Bodrum Deniz Müzesi’nde sergilenmekte olan binlerce kabuktan oluşan Deniz Kabukları Koleksiyonunu, düzenlenen protokol ile müzeye bağışladı.
KÖTEKLİ ARENASI’NIN BAŞ BOĞASI ŞIMARIK
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi yerleşkesinin bulunduğu Kötekli Mahallesinde bu yıl cami yararına 2’ncisi düzenlenen boğa güreşlerinin baş boğası Şerifali’yi yenen Şımarık oldu.
YABANCI ŞAİRLER SANATSEVERLERLE BULUŞTU
Ortaca, Dalaman ve Fethiye Belediyeleri tarafından düzenlenen “Uluslararası Akdeniz Şiir Festivali” yabancı şairleri, sanatseverlerle buluşturdu. Etkinlikler, Fethiye’de sona erecek.
MİLAS, ZURNAZEN FESTİVALİYLE COŞTU
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu sene 3’ncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Zurna Festivali’nin finali, Milas’ta yapıldı. Yurtiçinden ve yurtdışından katılan 18 zurna ustası, Milaslılara keyif dolu bir akşam yaşattı.
ÇİN BAŞKONSOLOSUNDAN GÜRÜN’E ZİYARET
Çin’in İzmir Başkonsolosu Liu Zengxian, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.
ZURNAZEN FESTİVALİNE YOĞUN İLGİ
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3.Uluslararası Zurnazen Festivalinin ikinci günü Muğlalıları coşturdu
KÖYCEĞİZ’DE 'GÖL KUMPANYASI' GÖSTERİSİ
Köyceğiz Turizm ve Doğayı Koruma Derneğince, “Göl Kumpanyası” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan çocukları, yaklaşık 2 aydır hazırlandıkları tiyatro gösterisini, Kulak Mesire Alanı’nda Köyceğiz halkıyla buluşturdu.
3. ULUSLARARASI ZURNAZEN FESTİVALİ FETHİYE'DE BAŞLADI
Muğla'da Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve zurna üstatlarını bir araya getiren 3. Uluslararası Zurnazen Festivali Fethiye’de başladı.