Anasayfa » Kültür-Sanat
TÜRK ROCK MÜZİĞİNİN USTALARINDAN TARİHİ KONSER
Türkiye müzik tarihine damga vuran eserlere imza atan efsane müzik grubu Moğollar, 50. yıl pastasını Marmaris’te kesti.
SENFONİK KENT ORKESTRASI İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrası tarafından verilen konser izleyenleri adeta büyüledi. Milas Belediyesi tarafından kurulan ve çalışmalarına Şef Tuncay Mızrak yönetiminde aralıksız devam eden Senfonik Kent Orkestrası izleyici karşısına çıktı.
ÇİZDİĞİ RESİM 3 BİN 500 KİŞİNİN HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
Bodrum ilçesinde yaptığı resimleri satarak geçimini sağlayan 55 yıllık ressam bir depoda yaşamasına rağmen sattığı tablolardan kazandığı parayla sokak hayvanlarına bakıyor. Zor şartlarda hayat mücadelesi veren Üniversite mezunu ressam Abidin Çayır tek hayalinin resim sergisi açarak elde edeceği gelirle sokak hayvanlarına yardım etmek olduğunu ifade etti.
ORTACA’DA ŞEHİT ÖĞRETMENLER SERGİSİ
Ortaca’da, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla “Şehit Öğretmenler Sergisi” açıldı.
"KAYIP KADINLAR" TANITIM VE İMZA GÜNÜ
Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, bir Edebiyat öğretmeninin kitap tanıtım ve imza gününe ev sahipliği yapacak.
MARMARİSLİLER ÜNLÜ İSİMLERLE ETKİNLİĞE DOYACAK
Her ay konser ve tiyatro etkinliklerini sürdüren Akademi Garaj Marmaris, sonbahar ve kış aylarında da etkinliklerine devam ediyor.
KONSER ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrası çalışmalarını sürdürüyor.
“KALK GİDELİM” DİZİSİNİN GALASI BODRUM’DA YAPILDI
Çekimleri Muğla’da yapılan TRT 1’in yeni dizisi “Kalk Gidelim”in galası Bodrum’da yapıldı. Dizinin ilk bölümünü tüm oyuncular hep birlikte izledi.
MİLAS'TA SANAT HER YERDE OLACAK
Yeni yönetim kurulu üyelerini belirleyen Milas Sanatçılar Derneği (MİSAD), “Sanat Her Yerde” sloganıyla yeniden faaliyetlerine başlayacak. Sanata ilgi duyan herkesi tek çatı altında toplamak isteyen dernek, ilçenin sanatsal yaşamına renk katmayı hedefliyor.
ORTACA’DA SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Ortaca’da, yazar Hatice Altunay’ın katılımıyla söyleşi ve imza günü etkinliği gerçekleştirildi.