Anasayfa » Kültür-Sanat
FOTOĞRAF FESTİVALİ BAŞLADI
Fethiye'de bu yıl 2'nci kez yapılan fotoğraf festivali başladı. Festivalin açılışında AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki'nin ''Yeryüzü Güncesi'' isimli fotoğraf sergisi gerçekleştirildi.
ŞAİR, YAZAR COŞKUN KARABULUT ‘A SOYDAŞLARIMIZIN BÜYÜK İLGİSİ
Azerbaycan’da kitabı yayınlanan ve Azerbaycan milletvekili Dr. Cevanşır Feyziyev tarafından kitabının imza ve tanıtımı ve söyleşiler yapması için Azerbaycan ‘a davet edilen Fethiyeli şair ve yazar Coşkun Karabulut soydaşlarımız tarafından büyük coşkuyla karşılandı.
FİLMEKİMİ FESTİVALİ İLK KEZ BODRUM’DA GERÇEKLEŞECEK
Filmekimi festivali bu yıl 27-29 Ekim tarihleri arasında ilk defa Bodrum'da gerçekleşecek.
BÜYÜKŞEHİR ORKESTRASI SEZONU AÇTI
Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, 2017- 2018 sezonunun açılış konserlerini Menteşe ve Bodrum ilçelerinde düzenledi. “Sezon Açılış Konserleri” müzikseverlerden büyük beğeni topladı.
MİLAS'TA TARİHİ ESER TALANI
Muğla Milas’ın Korucuk Mahallesi’nde kepçe ile tarihi eser arayan şahıslar, hem doğayı hem de tarihi talan ediyor.
KAYBOLMAYA YÜZ TUTAN GELENEK : ÜZÜMLÜ DASTARI
Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde Kaybolmaya yüz tutmuş Üzümlü Dastarı’nın unutulmaması için her alanda çalışmalar sürüyor.
SEFERTASI' ATÖLYESİ SONA ERDİ
Muğla Büyükşehir Belediyesi Atölye Muğla Bir, 13 ilçede düzenlediği 13 atölye çalışmaları kapsamında Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi'nde Sefertası Projesi için sistem tasarımı atölyesi düzenledi.
BENYAMİN SÖNMEZ KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLADI
Fethiye 6. Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali Beşkaza Meydanı’nda Şef Orçun Orçunsel ve Solist Hakan Toker konseriyle başladı. Gecede, Fethiye Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen klasik müzik yarışmasının ödülleri de sahiplerini buldu. Ödülleri Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay takdim etti.
DÖRT MEVSİM MUĞLA BAŞVURULARI SONA ERİYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin “Dört Mevsim Muğla” başlığı altında ulusal bazda düzenlediği fotoğraf yarışmasının başvuruları 30 Eylül’de sona eriyor.
ALTIN BADEM’E YILDIZ YAĞACAK
Datça’da bu yıl ilk defa düzenlenecek olan ‘Altın Badem Ödülleri’nde sona gelindi. Datça’da bu yıl ilki düzenlenecek olan etkinlik için son hazırlıklar yapılıyor. 2 Ekim gecesi gerçekleşecek törene yıldız yağacak.