Anasayfa » Kültür-Sanat
ÖREN’DE PUSULA KONSERİ
Milas’lı rock grubu Pusula, Milaslılar’a ve misafirlere müzik ziyafeti sundu.
SİNEMANIN KALBİ 11. KEZ KÖYCEĞİZ’DE ATTI
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Köyceğiz Kaymakamlığının desteğiyle, Köyceğiz Belediyesi tarafından 25-28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 11. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivalinde 7 film gösterime sunuldu.
EDEBİYAT ÖDÜLÜ 87 YAŞINDAKİ EFSANEYE
Milas Belediyesi tarafından 2-3 Eylül tarihleri arasında Ören mahallesinde bu yıl 12.’si düzenlenecek olan Melih Cevdet Anday anma günlerinin bu yıl ki kazanan yarışmacısı Ahmet Yılmaz Gruda oldu.
“MOSCOW STATE BALLET” İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
Dünyaca ünlü bale topluluğu 'Moscow State Ballet', Marmaris Amfi Tiyatro'da, yabancı turistlerinde aralarında bulunduğu 2 bin kişiyi büyüledi.
ORTACA, İZMİR FUARINDA TANITILDI
İzmir’de, 86’ncı kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda (İEF) Ortaca’nın tanıtımı yapıldı.
MİTSO, İZMİR'İN YILDIZI OLDU
Bu yıl 86. kez açılan İzmir Enternasyonal Fuarı'nın partner üyesi Rusya, onur konuğu ili Muğla, Muğla tanıtım alanını en çok dikkat çeken standı ise MİTSO standı oldu.
ÇAMELİ HAREKETLİ ESNAF MUTLU
5.Uluslararası Yamaç Paraşütü Çameli İlçesine hareketlilik kazandırırken, yaşanan yoğunluktan memnun olan esnaf, etkinliğin düzenlenmesinden emeği geçen herkese teşekkür ediyor
YEŞİLÇAM'IN SON NEFERLERİ BODRUM'DA BULUŞTU
Bodrum'da yapılması planlanan ve Yeşilçam emektarlarının barınacağı huzurevine destek amacıyla özel bir gece düzenlendi.Yeşilçam’ın efsane isimlerinin katıldığı gecede Gülden Karaböcek ve Yılmaz Morgül unutulmaz filmlerin müziklerini seslendirdi.
12 YAŞINDA ROMAN YAZDI
Muğla Milas’ın Kıyıkışlacık Mahallesi’nde yaşayan 12 yaşındaki Dilara Naz Çokçetin, küçük yaşına rağmen kocaman yüreğiyle “O Sen Olmalıydın” isimli roman yazdı. Çokçetin, yazdığı romanla Milas’ta bir ilki başardı
YAĞLI GÜREŞTE REKABET SEKİ'YE TAŞINDI
Bu yıl İsmail Balaban'ın başpehlivanlığı ile sonuçlanan Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin ardından pehlivanlar arasındaki rekabet zirve yaparken; Balaban açısından büyük önem arz eden Seki Yağlı Pehlivan Güreşlerinde bir çok pehlivanın da iddialı olduğu öğrenildi.     Aktif Anket Yok...