Anasayfa » Kültür-Sanat
ÇOCUKLARA ÖZEL “TATİLİN KALBİNE YOLCULUK”
Marmaris Belediyesi, İngiliz gazetesi The Times'ın seyahat yazarlarının, 'Türkiye'deki en iyi aile tatili merkezleri' arasında ilk sırada gösterdiği Marmaris'in tanıtım adına bir ilke imza atarak, Marmaris'i çocuklara tanıtmak amacıyla kitap hazırlattı.
UÇURTMANIN KUYRUĞU
Savaş Dinçel’in yazdığı ve yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” adlı oyun, Akademi Garaj Marmaris organizasyonuyla Armutalan Kültür Merkezi, Tarık Akan sahnesine konuk oluyor.
TÜRK KÜLTÜRÜNÜ AHŞABA NAKŞEDECEKLER
Milas Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğinde yapılan protokolle birlikte, Türkiye’de bir ilke imza atıldı. İmzalanan protokol kapsamında açılan sanat atölyesiyle birlikte Türk kültürü, ahşaba nakşedilerek maket evlerde hayat bulacak.
BODRUM KENT MÜZESİ’NDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Kent Belleği Müzesi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.
ÜÇ KUŞAK BİR SERGİ
Yazar ve emekli gazeteci Oya Dirikcan ile turizmci, eğitimci kızı Çağın Sarıipek Berme ve ortaokul öğrencisi torunu Asya Dağsu Berme’nin eserlerinin yer aldığı 'Analıkızlı' adlı karma resim sergisinin beşincisi açıldı.
5 YAŞTAN 15 YAŞA KADAR GENÇLERİ EĞİTİYOR
Ressam Ali Rıza Başarır resim sanatına gönül veren genç nesilleri yetiştirmeye devam ediyor.
TARİHİ LAHİT MEZARIN KADERİNE TERK EDİLDİĞİ İDDİASI
Milas’ın Gümüşlük Mahallesi Gümüşkesen Caddesi’ndeki kapalı giysi pazarı alanının bulunduğu noktada sergilenen lahit mezarların üzerine sprey boyayla yazılar yazılması tepki topladı.
MARMARİS'TE 'IŞIKLA YOLCULUK' SERGİSİ
Marmaris Halk Eğitim Merkezi’nde verilen fotoğraf eğitimini tamamlayan son kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı ‘Işıkla Yolculuk’ adlı sergi açıldı.
TÜRK ROCK MÜZİĞİNİN USTALARINDAN TARİHİ KONSER
Türkiye müzik tarihine damga vuran eserlere imza atan efsane müzik grubu Moğollar, 50. yıl pastasını Marmaris’te kesti.
SENFONİK KENT ORKESTRASI İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrası tarafından verilen konser izleyenleri adeta büyüledi. Milas Belediyesi tarafından kurulan ve çalışmalarına Şef Tuncay Mızrak yönetiminde aralıksız devam eden Senfonik Kent Orkestrası izleyici karşısına çıktı.