Anasayfa » Kültür-Sanat
SIĞLA İÇİN SANAT
Marmaris’te, sığla ağacının korunması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda oluşturulmak istenen duyarlılığa katkı sağlamak amacıyla düzenlenen “Sığla Sanat” isimli resim ve fotoğraf sergisi törenle açıldı.
SANATÇILARIN GÖZÜNDEN SIĞLA
Sığla Sanat sergisi, 6 Kasım Pazartesi günü, Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi'nde açılacak.
'ÖNCE KADIN' PROJESİNDE 10 FİNALİSTTEN BİRİ MARMARİS’TEN
Girişimcilikte Önce Kadın Projesi dahilinde Türkiye geneli 22 bin kursiyer arasından Marmaris Halk Eğitim Merkezi kursiyeri Ayşegül Soyvural ilk 10'a kaldı.
MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ YAPILDI
Muğla Valisi Esengül Civelek, Çalışma ve İş Kurumu Muğla İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Aşçı Yardımcılığı, Kilim Dokumacılığı ve Çömlek sırlama kursu sertifika törenine katıldı.
90. YIL ANISINA NUTUK’TAN SEÇMELER KİTABI YAYIMLANDI
Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Prof. Dr. Özer Ozankaya tarafından Nutuk’un 90. yılı anısına hazırlanan “Nutuk’tan Seçmeler” adlı kitabın tanıtım etkinliği yapıldı. Etkinliğe katılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bu anlamlı kitabı derleyen Ozankaya’ya verdiği emekler için teşekkür etti.
BAŞKAN ÖDEMİŞ SÜS BİTKİLERİ VE FİDANCILIK SERGİSİNİ GEZDİ
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat bu yıl 13. Kez kapılarını açan Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisinde incelemelerde bulundu.
ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN TARİHE YOLCULUĞU
Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve sosyal yaşama daha fazla katılımını sağlamak için Muğla Büyükşehir Belediyesinin uzman personeli eşliğinde ve öğretmenlerle 9 engelli öğrenciye müze gezisi düzenlendi.
500 YILLIK TARİH KİTAPLAŞTIRILDI
Prof. Dr. Ahmet Özgiray ve Prof. Dr. M. Akif Erdoğru’nun derlediği “Bodrum Yarımadasının Tarihi Coğrafyası” adlı kitabının tanıtım toplantısı ve imza günü etkinliği gerçekleştirildi.
CUMHURİYETE SAYGI DURUŞU; "EKİM GEÇİDİ"
Marmaris Belediyesi 7 yıldan bu yana Ekim ayıyla özdeşleşen özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor.
MİTSO İLK ADIMI ATTI, PROTOKOL İMZALANDI
Geçen yıl Milas yöresinde yaygın olan memecik türü zeytinlerden elde edilmekte olan Milas zeytinyağına coğrafi işaret patenti almayı başaran Milas Ticaret ve Sanayi Odası, şimdi de Milas'ın geleneksel lezzetlerinden olan Milas yağlı zeytini ile Milas tepsi böreğine coğrafi işaret almak için ilk adımı attı.