Anasayfa » Kültür-Sanat
MARMARİSLİLER ÜNLÜ İSİMLERLE ETKİNLİĞE DOYACAK
Her ay konser ve tiyatro etkinliklerini sürdüren Akademi Garaj Marmaris, sonbahar ve kış aylarında da etkinliklerine devam ediyor.
KONSER ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Milas Belediyesi Senfonik Kent Orkestrası çalışmalarını sürdürüyor.
“KALK GİDELİM” DİZİSİNİN GALASI BODRUM’DA YAPILDI
Çekimleri Muğla’da yapılan TRT 1’in yeni dizisi “Kalk Gidelim”in galası Bodrum’da yapıldı. Dizinin ilk bölümünü tüm oyuncular hep birlikte izledi.
MİLAS'TA SANAT HER YERDE OLACAK
Yeni yönetim kurulu üyelerini belirleyen Milas Sanatçılar Derneği (MİSAD), “Sanat Her Yerde” sloganıyla yeniden faaliyetlerine başlayacak. Sanata ilgi duyan herkesi tek çatı altında toplamak isteyen dernek, ilçenin sanatsal yaşamına renk katmayı hedefliyor.
ORTACA’DA SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Ortaca’da, yazar Hatice Altunay’ın katılımıyla söyleşi ve imza günü etkinliği gerçekleştirildi.
‘DÖRT MEVSİM MUĞLA’ YARIŞMASININ ESERLERİ SERGİLENDİ
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Şubat ayında başlayan ve Eylül ayı sonunda sona eren ‘Dört Mevsim Muğla’ fotoğraf yarışmasının biricisi ‘Kayaköy’ fotoğraflı ile Muğla’dan Said Nuri Sargın oldu.
KÜLTÜR VE SANATEVİ ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI
Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi dün iki farklı okuldan öğrenci ağırladı.
GÖRME ENGELLİLER MİLAS'TA KONSER DÜZENLEYECEK
Muğla Milas’ta yaşayan görme engelli vatandaşlar, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ı makamında ziyaret ederek taleplerini dile getirdiler.
SİNAN MEYDAN MİLASLILARLA BULUŞTU
Tarihçi-Yazar Sinan Meydan Milas’ta söyleşiye katıldı.10 Kasım ve Atatürk konulu söyleşi için Milas’a gelen Sinan Meydan söyleşi öncesi Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.Meydan’ı Milasta ağırlamaktan memnun olduklarını belirten Başkan Tokat, Sinan Meydan ile ülke geneline dair kısa bir sohbet gerçekleştirdi.
MİLAS’IN KÜLTÜR ENVANTERİNE KURUMLARDAN TAM DESTEK
Muğla’nın Milas ilçesinde geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetim kurulunu belirleyen Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD), yeni dönemde yapacağı en önemli çalışma olan Milas’ın kültür envanteri konusunu, ziyaret ettiği kent yöneticileriyle paylaştı.