Anasayfa » Kültür-Sanat
BODRUM CEZAEVİNDE TİYATRO GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ
Adalet Bakanlığının bir sosyal sorumluluk projesi olarak planladığı “Son Kuşlar” isimli tiyatro gösterisi Bodrum Cezaevinde sahnelendi. Protokolle birlikte tiyatro izleyen hükümlü ve tutuklular keyifli anlar yaşadı.
BİR ÖDÜLDE SERAP ÜLKÜ ÖZDEMİR'E...
HAK-İŞ Konfederasyonu’nun VI. Uluslararası Kısa Film Yarışması ödül töreni, Ankara’da gerçekleştirildi. Gece de ödül alanlar arasında Muğlatürk İmtiyaz Sahibi Serap Ülkü Özdemir'de vardı. Özdemir en iyi oyuncu dalında ödül almaya layık görüldü.
7 BÖLGE BİR SERGİDE BULUŞTU
Milas’ta gerçekleştirilen etkinlikle beraber, Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası’nı kutlamak amacıyla Türkiye’nin 7 bölgesinden getirilen özel ürünler açılan sergide buluştu. Yedi bölgenin kendine has ürünlerine Milaslılar yoğun ilgi gösterdi.
MAHKUMLARDAN TİYATRO GÖSTERİSİ
Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu mahkumları “Dinamik Huzurevi” isimli tiyatro oyununu sergiledi. Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda sahnelenen oyunda hükümlüler, tiyatro sanatçısı Günay Turgut ile birlikte yer aldı. 5 ay süresince Turgut ile çalıştıktan sonra oyunu sahneleyen hükümlülerin performansı izleyenlerin beğenisi kazandı.
MUĞLA E TİPİ CEZAEVİNDE ‘SON KUŞLAR’ SAHNELEDİ
Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Sait Faik Abasıyanık’ın ‘Son Kuşlar’ eseri, tiyatro sanatçısı Turgay Tanülkü ve ekibi tarafından sahnelendi.
MİŞTİ 28. YILINI KUTLUYOR
Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) 28. kuruluş yılını Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda düzenlenecek tören ile kutlayacak.
MARMARİS KENT ORKESTRASIYLA DÜNYAYA AÇILIYOR
Norveç’te yaşayan Dünyaca ünlü Türk Müzikolog İrfan Akdokur; uluslararası ses getirecek bir projeyle Marmaris’e dönüyor!..
ÇOCUKLARA ÖZEL “TATİLİN KALBİNE YOLCULUK”
Marmaris Belediyesi, İngiliz gazetesi The Times'ın seyahat yazarlarının, 'Türkiye'deki en iyi aile tatili merkezleri' arasında ilk sırada gösterdiği Marmaris'in tanıtım adına bir ilke imza atarak, Marmaris'i çocuklara tanıtmak amacıyla kitap hazırlattı.
UÇURTMANIN KUYRUĞU
Savaş Dinçel’in yazdığı ve yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” adlı oyun, Akademi Garaj Marmaris organizasyonuyla Armutalan Kültür Merkezi, Tarık Akan sahnesine konuk oluyor.
TÜRK KÜLTÜRÜNÜ AHŞABA NAKŞEDECEKLER
Milas Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğinde yapılan protokolle birlikte, Türkiye’de bir ilke imza atıldı. İmzalanan protokol kapsamında açılan sanat atölyesiyle birlikte Türk kültürü, ahşaba nakşedilerek maket evlerde hayat bulacak.