Anasayfa » Kültür-Sanat
“BIRAKIP GİTME GARİ” YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla Sinema ve Fotoğraf Derneği ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen “Bırakıp Gitme Gari” fotoğraf yarışmasının birincisi Okan Teke oldu.
İLK KONSER GÜLLÜK MAHALLESİNDE
Milas Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Korosu 2018 yılının ilk konserini Güllük Mahallesinde verdi.
ODA ORKESTRASI DATÇA’DA SAHNE ALDI
Muğla Büyükşehir Belediyesi Oda Orkestrası Datça’da sahne aldı.
Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için kitap yazdılar
Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için kitap yazdılar
UZUNYUVA HEKATOMNOS ANITMEZARI'NDA HAZIRLIKLAR TAMAM
Milas'ın Uzunyuva Arkeolojik sit alanı ve Hekatomnos Anıtmezarı'nın ziyaretlere açılması için hazırlıklar tamamlanma aşamasına geldi. Açılış için Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan gelecek açılış tarihi bekleniyor.
BELEDİYE FOTOĞRAFÇILIK KURSU AÇIYOR
Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü, fotoğraf sanatına ilgi duyan vatandaşlar için açmayı planladığı Dijital Fotoğrafçılık Kursu için ön kayıt almaya başladı.
BÜYÜK USTA CEM KARACA’YI UNUTMADIK
8 Şubat 2004 yılında aramızdan ayrılan ünlü sanatçı Cem Karaca, ölümünün 14. yılında Fethiye’de şarkılarıyla anıldı. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın talimatıyla her yıl geleneksel hale getirilen anmada, belediye hoparlöründen ünlü sanatçının üç şarkısı çalındı.
MUSİKİ DERNEĞİ’NDEN 89. KONSER
Milas Belediyesi’nin katkılarıyla, Milas Türk Musiki Derneği’nin 89.’uncusunu düzenlediği Türk Sanat Müziği konseri, Milas’lı sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.
MİTSO, MİLAS'IN "ALTIN TAÇ"INI GERİ İSTİYOR
MİTSO, Milas'tan kaçırıldıktan sonra İskoçya'da bulunarak yurda getirilen ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde sergilenmeye başlanan Altın Taç'ın Milas'a getirilmesini istiyor. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Ankara'da Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni ziyaret ederek Altın Taç'ın Milas'a ait olduğunu ve bu nedenle Milas'ta sergilenmesi gerektiğini söyledi.
USTALARA SAYGI KONSERİ İLGİ GÖRDÜ
Muğla Büyükşehir Belediyesi Popüler Müzik Orkestrası’nın Milas ve Menteşe’de gerçekleştirdikleri Ustalara Saygı Konseri büyük ilgi gördü.