Anasayfa » Kültür-Sanat
GÖÇMEN ÇOCUKLAR 10 DİLDE ŞARKI SÖYLEDİ
İranlı Sanatçı Ramin Farhangniya şefliğinde Bodrum’da çalışmalarına başlayan Rengarenk Göçmen Çocuklar Korosu, 3 aylık bir çalışmanın ardından 10 dilde söyledikleri şarkılarla ilk konserlerini verdi.
ÇAMELİ'NE GELECEK SANATÇILAR BELLİ OLDU
Çameli Belediyesi tarafından bu yıl 7’incisi düzenlenecek olan Çameli Kültür-Tarım Alabalık ve Domates Festivali'ne katılacak olan sanatçılar netleşti.
TURHAN SELÇUK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
Milas Belediyesi tarafından Milas doğumlu Dünyaca ünlü karikatürist Turhan Selçuk anısına bu yıl 7.’si düzenlenen Karikatür yarışması ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine verildi.
CEDİT KÖYÜ KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKIYOR
Cedit Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinin bu yıl ikincisini düzenlediği kültür şenliği, Yeniköy’de gerçekleştirildi. MUTSO’nun da destek verdiği şenlik oldukça renkli görüntülere sahne oldu.
İMZASINDAKİ 'K' HARFİ YETERLİDİR
Milas Belediyesi tarafından 12.Melih Cevdet Anday Edebiyat Ödülü günleri kapsamında düzenlenen , “K harfi yeterlidir” adlı tek kişilik oyun, beğeni topladı
3. KARAOVA BAĞBOZUMU ŞENLİĞİ BAŞLIYOR
Bodrum Belediyesi’nin de destekleriyle bu yıl üçüncü kez gerçekleşecek olan Karaova Bağbozumu Şenliği kapsamında Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde basın toplantısı düzenlendi.
101 ÇEŞİT BAKLAVA İLE REKOR DENEMESİ
Marmaris'te bir otelde turistlere yönelik düzenlenen bayram festivalinde 101 çeşit baklava konukşara ikram edilirken; ilk defa sunulan pul biberli baklava turistlerden tam not aldı
ÖREN’DE PUSULA KONSERİ
Milas’lı rock grubu Pusula, Milaslılar’a ve misafirlere müzik ziyafeti sundu.
SİNEMANIN KALBİ 11. KEZ KÖYCEĞİZ’DE ATTI
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Köyceğiz Kaymakamlığının desteğiyle, Köyceğiz Belediyesi tarafından 25-28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 11. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivalinde 7 film gösterime sunuldu.
EDEBİYAT ÖDÜLÜ 87 YAŞINDAKİ EFSANEYE
Milas Belediyesi tarafından 2-3 Eylül tarihleri arasında Ören mahallesinde bu yıl 12.’si düzenlenecek olan Melih Cevdet Anday anma günlerinin bu yıl ki kazanan yarışmacısı Ahmet Yılmaz Gruda oldu.