Anasayfa » Kültür-Sanat
MUĞLA E TİPİ CEZAEVİNDE ‘SON KUŞLAR’ SAHNELEDİ
Muğla E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda Sait Faik Abasıyanık’ın ‘Son Kuşlar’ eseri, tiyatro sanatçısı Turgay Tanülkü ve ekibi tarafından sahnelendi.
MİŞTİ 28. YILINI KUTLUYOR
Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) 28. kuruluş yılını Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda düzenlenecek tören ile kutlayacak.
MARMARİS KENT ORKESTRASIYLA DÜNYAYA AÇILIYOR
Norveç’te yaşayan Dünyaca ünlü Türk Müzikolog İrfan Akdokur; uluslararası ses getirecek bir projeyle Marmaris’e dönüyor!..
ÇOCUKLARA ÖZEL “TATİLİN KALBİNE YOLCULUK”
Marmaris Belediyesi, İngiliz gazetesi The Times'ın seyahat yazarlarının, 'Türkiye'deki en iyi aile tatili merkezleri' arasında ilk sırada gösterdiği Marmaris'in tanıtım adına bir ilke imza atarak, Marmaris'i çocuklara tanıtmak amacıyla kitap hazırlattı.
UÇURTMANIN KUYRUĞU
Savaş Dinçel’in yazdığı ve yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” adlı oyun, Akademi Garaj Marmaris organizasyonuyla Armutalan Kültür Merkezi, Tarık Akan sahnesine konuk oluyor.
TÜRK KÜLTÜRÜNÜ AHŞABA NAKŞEDECEKLER
Milas Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı işbirliğinde yapılan protokolle birlikte, Türkiye’de bir ilke imza atıldı. İmzalanan protokol kapsamında açılan sanat atölyesiyle birlikte Türk kültürü, ahşaba nakşedilerek maket evlerde hayat bulacak.
BODRUM KENT MÜZESİ’NDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Kent Belleği Müzesi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.
ÜÇ KUŞAK BİR SERGİ
Yazar ve emekli gazeteci Oya Dirikcan ile turizmci, eğitimci kızı Çağın Sarıipek Berme ve ortaokul öğrencisi torunu Asya Dağsu Berme’nin eserlerinin yer aldığı 'Analıkızlı' adlı karma resim sergisinin beşincisi açıldı.
5 YAŞTAN 15 YAŞA KADAR GENÇLERİ EĞİTİYOR
Ressam Ali Rıza Başarır resim sanatına gönül veren genç nesilleri yetiştirmeye devam ediyor.
TARİHİ LAHİT MEZARIN KADERİNE TERK EDİLDİĞİ İDDİASI
Milas’ın Gümüşlük Mahallesi Gümüşkesen Caddesi’ndeki kapalı giysi pazarı alanının bulunduğu noktada sergilenen lahit mezarların üzerine sprey boyayla yazılar yazılması tepki topladı.
18°MUĞLA
MUĞLA ⇓
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:09
İkindi 15:37
Akşam 17:58
Yatsı 19:19     Aktif Anket Yok...


DÖVİZ KURLARI
USD 3.8638     EURO 4.5501     IMKB 109330     ALTIN 155,894