KONUŞMA BAŞKA İCRAAT BAŞKA

Ak Parti Muğla'da delege seçimleri adeta skandala döndüğü iddia ediliyor. Kadem Mete'nin oğlu da dahil birçok il yönetiminin akrabası delege listesinde

10 Ağustos 2017 Perşembe 21:45 < SİYASET
Ak Parti Genel Merkezi 2019 seçimlerine güçlü girmek adına birçok karar almıştı. Bunlardan birisi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da talimatıyla “tanıdık, eş-dost-hısım-akraba kayırmacılığına” kesinlikle taviz verilmeyecekti. Fakat Muğla'da delege seçimleri ise adeta skandala döndüğü iddia ediliyor. 

Muğla İl Başkanı Kadem Mete 
AK Parti’nin Mayıs ayı İl Danışma Meclisi toplantısı'nda aynen şu cümleleri kullanmıştı ''İlçe başkanlarımız burada ve şunu açık ve net söylüyorum. Bu partinin gerçek üyeleri içerisinden delegelerin seçilmesine ön ayak olacağız. Öyle hısım akraba, tanıdık eş dostlardan yapılacak olan delegelere itibar etmeyeceğiz'' 

Bu konuşmaya rağmen delege listeleriyle ilgili bomba iddialar gündeme geldi. İddialar arasında Muğla İl Başkanı Kadem Mete'nin oğlu başta olmak üzere, birçok akrabasını delege yaptığı listelerin ''sen ben bizim oğlan'' işine döndüğü belirtiliyor. 

Birçok örnek verilirken yine Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı olan 
Yelda Erol Gökcan'ın kardeşinin de delege olarak listeye girdiği iddialar arasında.. 

İlçelerde de durumun farklı olmadığı belirtilirken, geçtiğimiz günlerde Fethiye'de de benzer konular gündeme gelmiş, seçimin iptal edilebileceği konuşulmaya başlanmıştı. 

Yine farklı bir iddia yerel medyada yer bulmuş ve Menteşe'de 13 bin üyenin bulunduğu ; 400 delege seçileceği ve seçime gelenlere 400 kişilik liste verilerek; bunları seçeceksiniz denildiği ve birçok üyenin kendi isimlerini göremeyince oy vermediği iddia edilmişti..
2005 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
CHP'nin Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Kim Olmalı?