KAVAKLIDERE ÇALIŞIYOR - SEYDİKEMER BAKIYOR

Muğla’da Ak Parti’li iki belediye.. Kavaklıdere ve Seydikemer Belediyesi. Kavaklıdere Belediyesi yaptığı hizmetlerle dikkat çekerken, Seydikemer Belediyesi ise bugüne kadar verdiği sözleri tutamadı. İşte tüm ayrıntılar.

01 Ekim 2017 Pazar 22:38 < GÜNDEM
Muğla’da daha önceleri sürgün yeri olarak adlandırılan KAVAKLIDERE ilçesi Muğla’nın örnek ilçeleri’nden birisi haline geldi. Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir ve meclis üyeleri el ele vererek hergün hizmetlerini sürdürüyorlar. Seydikemer Belediyesi ise verdiği sözleri yerine getiremeyen belediye olarak görülüyor.

11 bin nufusa sahip Kavaklıdere Belediyesi’nin son projesi adeta gözleri kamaştırdı. 2.500 kişi kapasiteli Amfi tiyatro bundan böyle, resmi törenler, konserler, gösterilere ev sahipliği yapacak.Kavaklıdere Belediyesi’nin projeleri bitmiyor. Buyuk bir projeye daha İmza atmaya hazirlaniyor.Kavaklıdere İlçe merkezinin en buyuk proplemlerinden olan KAPALI PAZAR YERİ hayata geçirilmesi çalışmalar başladı.


Kavaklıdere’de mevcut yapılan hizmetler ise örnek gösterilecek cinsten. Kavaklıdere’de1-2-3.etap TOKİ’ler hayata geçirildi. 4.Etap TOKİ projesi hayata geçirilmeye hazırlanırken, mevcut TOKİ’lerle birçok vatandaş ev sahibi yapıldı. Menteşe’ye sosyal tesisler kazandırıldı. Neredeyse bütün mahallelere sosyal tesisler yapılıyor. bütün okullara spor alanları yapıldı.  Bunun gibi birçok hizmeti saymak mümkün..

SEYDİKEMER BELEDİYESİ ŞUANA KADAR SINIFTA KALDI

61 bin nüfusa sahip Yeni İlçe Seydikemer Belediyesi ise bugüne kadar geçen sürede verdiği sözleri tutamadı. Seydikemer ilçe merkezine bakıldığında önemli bir değişim göze çarpmazken, turizm, tarih, doğanın birleştiği ilçede bu yönde herhangibir adımda atılamadı. Muğlatürk olarak bu kanaate nasıl vardığımızı, Seydikemer Belediyesi’nin seçim kitapçığını sizlerle paylaşarak, yorumu yine sizlere bırakıyoruz.
Verdiği sözleri yerine getiremediği açıkça görülüyor.. 
Seydikemer Belediyesi neredeyse seçim kitapçığında verdiği sözlerin hiçbirini yerine getiremezken, şuan da hastane, köprü konusu gündeme getiriliyor. Fakat ortada yapılan bir hizmet yok. Artık birçok köyde bile modern köprüler mevcutken, Seydikemer Köprüsü'nden 2 araç yan yana geçemiyor. Pazaryeri dar bir sokak yolunda kuruluyor. Seydikemer merkezi halen köy görüntüsünden kurtulamadı. 

 
16083 defa okundu.
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • mustafa topçu - 04 Ekim 2017 Çarşamba 09:40
  ama belediye binasında 15 tane çaycı kadrosunu açtılar.
 • Cafer Şimşek - 03 Ekim 2017 Salı 21:57
  Haksızlık ediyorsunuz bence. Belediye binamımızı yapmadan önce 400.000 tl.lik Audi marka makam aracımız var. Kavaklıdere nin başkanının varmı öyle makam aracı
 • Şener keskin - 03 Ekim 2017 Salı 00:20
  Bu işler lafla veya iktidarı arkaya almakla olmuyor. Kaliteli işinin ehli ekip, çalışma ve gayret ile oluyor. Muhtarlık değil belediyeden bahsediyoruz. Belediye ye yakışır bir çalışma temposu ve gayreti görmek isteriz. Çalışmalar bizi tatmin etmiyor.
 • velikabaca - 02 Ekim 2017 Pazartesi 19:39
  seydikemer daha kaymakamına yeni kavuşdu
  normaldir 2019 secimlerine kadarda köprü bider