KARABAĞLAR YAYLASINDA DÖRT MEVSİM TURİZM

Menteşe Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından çalışmaları tamamlanarak, 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) Mayıs Ayı içerisinde başvurusu yapılan “Karabağlar Yaylasında Dört Mevsim Turizm” projesi GEKA’ dan %100 hibe almaya hak kazandı.

14 Haziran 2016 Salı 12:47 < TURİZM
“Karabağlar Yaylası” Turizm de artık bende varım diyor!

Menteşe Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından çalışmaları tamamlanarak, 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı’na (GEKA) Mayıs Ayı içerisinde başvurusu yapılan “Karabağlar Yaylasında Dört Mevsim Turizm” projesi GEKA’ dan %100 hibe almaya hak kazandı.  Proje, başvuru sahibi Menteşe Belediyesi ile proje ortakları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Muğla Karabağları Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği ile GEKA arasında imzalandı. 

İmza protokolünde konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş,“Karabağlar Yaylasında kültür ve doğa turizminin yapılabilmesi, Karabağlar Yaylasının dört mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi ve cazibe merkezi haline gelmesi, yerel halka sürdürülebilir ekonomik katkı ve istihdam sağlanması bakımından projemiz önem arz etmektedir. Menteşe Bölgesinde alternatif turizm olanaklarının araştırılması ve teşvik edilmesi konusunda örnek teşkil edebilecek bir projeyi kazandırmış olmaktan mutluluk duyuyorum. GEKA' ya ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“Karabağlar Yaylasında Dört Mevsim Turizm” projesi için3 ay sürecek araştırma ve fizibilite çalışmaları sonrasında sonuç raporu çıkartılacak. 
1072 defa okundu.
Etiketlerkarabağlar yaylası geka menteşe belediyesi bahattin gümüş
YORUM EKLE
    YORUMLAR