KARA SULARIMIZDA HAYDUT VAR

Kara Sularımızda Haydut Var

25 Ağustos 2018 Cumartesi 20:20 < ASAYİŞ
En uzun sahil şeridi ile ülkenin önemli turizm destinasyonlarından biri olan Muğla'nın koyları uzun bayram tatili boyunca bir çok misafiri ağırladı.

Bakir koyların doğal büyüsüne kapılan binlerce yerli ve yabancı turist buralara akın etti.

Önceki gün Datça kıyılarında yaşanan olay ise bu kadarına pes dedirtti.

Muğla’nın Datça ilçesi Palamutbükü Büyük Çay Limanı mevkiinde  koyda MY MYSRY 1 isimli lüks bir yat demirlemesinin ardından koya gelen diğer teknelere tacizde bulunması bölgede şaşkınkık yarattı.

Koya kendi imkanları ile giden bir gurup ise lüks yat kaptanı ve yolcuları tarafından ölümle tehdit edilerek tartaklanmak istendi. Koya sonradan gelen gurup tarafından çekilen saldırı ve taciz videoları ise bir anda internette dağıldı.

Koyda tacize uğrayan gurup önce Datça Palamutbükü linanıba gelerek lüks yat hakkında suç duyurysunda bulunarak şikayetçi oldu. Şikayetçilerden Oğuzhan Göçer verdiği şfadenin ardından gazetecilere olayı anlattı. Göçer; " bizler arkadaşlarımızla serinlemek için yakınımızda bulunan koya gittik. koyda bir lüks yat ve su sporları yapanlar vardı. bizimle birlikte bir özel tekne daha koya demirledi. özelteknede bulunan aile dostlarımızla sohbet etmeye başladık. Bir süre sonra lüks yattın kaptanı olduğunu sonradan öğrendiğim Salih isminde biri zodyak botla üzerimize gelerek bizi tehdit etti.

Aynı anda lüks yattan denize atlayanlarda etrafımızı sararak tehditlerini sürdürdü. Zodyak botla bizim botumuzun üzerine çıkarak bizi batırmak istedi. Bu sıra botta bulunan arkadaşım Anıl'ın kolu zodyak bot ve bizim botumuz arasına sıkıştı. Şimdi hastanede kokunun durumunun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Salih isimli lüks yat kaptanı belide olan silahı göstererek tehditlerini sürdürdü. Bizler yaşadıklarımızı anlat için sahil güvenliğe bilgi verdik. Denizlerimiz haydut dolmuş" dedi. Olayla ilgili soruşturma Datça Cumhuriyet savcılığı tarafından sürdürülüyor.
1217 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR