KABAK REKORU KIRMAK İSTİYORLAR

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bahçede yaklaşık 200 kilogramlık dev bal kabağı yetiştirdiler.

16 Haziran 2016 Perşembe 18:24 < GÜNDEM
Muğla'nın Fethiye ilçesinde bahçede yaklaşık 200 kilogramlık dev bal kabağı yetiştirildi.

Fethiye Belediyesi Huzurevi'nde kalan İbrahim Ethem Çakır, Amerika'daki oğlu vasıtasıyla getirdiği kabak tohumlarından 200 kilogramı bulan kabaklar yetiştirdi.

10 yıldır huzurevinde kalan İbrahim Ethem Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, her sabah uyandığında kabakların sulanıp sulanmadığını kontrol ettiğini söyledi.


Kabakların özenli bir bakım istediğini ve her gün daha da büyüdüklerini anlatan Çakır, "Selam verip onlarla konuşurum. Çünkü onlar da bir canlı. Biz de çok hevesliyiz. 'Guinness Rekorlar Kitabı'na girer miyiz?' diye düşünüyoruz. Rekorun bin 50 kilogram olduğunu öğrendik. Kabakların en az 800 kilo geleceğini düşünüyorum. Şu anda kabaklar 200 kilogramın üzerinde. Biz zaten Türkiye rekorunu kırdığımızı düşünüyoruz Amacımız dünya rekorunu kırmak" dedi.


Huzurevi Müdür Adem Güngör ise huzurevi sakinlerinin bahçedeki bitkileri yakından izlemelerinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Amaçlarının huzurevinde kalanlara hayatın içinde olduklarını hissettirmek olduğunu anlatan Güngör, "İlgisi olan yaşlılarımız bahçemizde çeşitli sebzeler yetiştiriyor. Kabak tohumlarını da İbrahim amca Amerika'daki oğlu aracılığıyla temin etti. Onların hayat sevinçlerini görünce mutlu oluyoruz. Hedefimiz rekorlar kitabına yaklaşabilmek. Kabakları hasat edip tarttığımızda iyi bir sonuç alırsak huzurevi olarak müracaat etmeyi düşünüyoruz" diye konuştu. 
1719 defa okundu.
Etiketlerkabak fethiye huzurevi
YORUM EKLE
    YORUMLAR