HIRSIZ BÖYLE YAKALANDI

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde hırsızlık yapmak için bir eve girdiği iddia edilen iki zanlı, ev sahibinin uyanması üzerine, yakalanmamak için ikinci kattaki balkondan aşağı atladılar. Zanlılardan birisi ayağı kırıldığı halde kaçarken, tedavi olmak için gittikleri hastanede gözaltına alındılar.

21 Haziran 2016 Salı 13:39 < ASAYİŞ
Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde hırsızlık yapmak için bir eve girdiği iddia edilen iki zanlı, ev sahibinin  uyanması üzerine, yakalanmamak için ikinci kattaki balkondan aşağı atladılar. Zanlılardan birisi ayağı kırıldığı halde kaçarken, tedavi olmak için gittikleri hastanede gözaltına alındılar.

       Olay Fethiye İlçesi Patlangıç Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, gece saat 03.00 sıralarında 2.kattaki bir eve giren iki hırsızlık zanlısı, evin içerisinde bir süre eşyaları karıştırdılar. Ev sahibinin tıkırtıları duyup bağırması üzerine, telaşa kapılan hırsızlık zanlıları evin balkonuna çıkıp aşağı atladılar. Zanlılardan birisi ayağı kırılması nedeniyle, seke seke arkadaşınında yardımıyla yine çalıntı olduğu öğrenilen bir bisiklet ile olay yerinden kaçtılar.           Ev sahibi polise haber verirken, zanlının birisinin ayağından yaralandığı ve zor yürüdüğünü belirtti. Bunun üzerine polis olay yerinde arama yaparken, Fethiye Devlet Hastanesi’nde de bir ekip beklemeye başladı. Bir süre sonra Fethiye Devlet Hastanesi’ne bisiklet ile gelen iki kişiden birisinin ayağının üzerine basamadığını gören polis, zanlılar olduğunu anlayarak iki kişiyi gözaltına aldı.

                      Polisin yaptığı araştırmada zanlıların İstanbul nüfusuna kayıtlı Onur T. (31) ve Mersin Nüfusuna kayıtlı İsrafil E. (37) olduğu anlaşıldı. Zanlıların iki gün önce yine Fethiye Foça Mahallesi’nde bir araçtan 150 TL para, cep telefonu çaldığı, daha sonra olay gecesi eve girmeden öncede bir ikametgahtan bisiklet çaldıkları tespit edildi. Zanlıların üzerinde yapılan aramada bir miktar para, 89 adet uyuşturucu hap, ve cep telefonu ele geçirildi.

Zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Seydikemer Eşen Cezaevine gönderildiler. 


 
3710 defa okundu.
Etiketlerfethiye hırsız hırsızlar
YORUM EKLE
    YORUMLAR