HANUTÇULUK TOPLANTISI YAPILDI

Hanutçulukla mücadele toplantısı, Kaymakam Ekrem Çalık başkanlığında yapıldı. Kaymakam Ekrem Çalık kurallara uymayanların men edileceğini söyledi

13 Haziran 2016 Pazartesi 17:43 < TURİZM
Hanutçulukla mücadele toplantısı, Kaymakam Ekrem Çalık başkanlığında yapıldı. Hanutçulukla Mücadelenin kararlılıkla yürütüleceğini söyleyen Çalık, kurallara uymayan işletmelerin faaliyetinin men edileceğini ifade etti.

Kaymakam toplantı salonunda yapılan toplantıda hanutçuluk yaptığı tespit edilen işletmecilere ilk tespitte 3 gün, ikinci tespitte 15 gün üçüncü tespitte de 1 ay faaliyetten men edileceği bildirildi.

Yaz sezonunda meydana gelen turist sayısındaki azalmanın hanutçuluğu arttırdığına dikkati çeken Kaymakam Çalık gazetecilere yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Bbize gelen yoğun şikayetlerde turist sayısı azalınca hanutçulukta ciddi artış olduğu ve rahatsız edici boyutlara ulaştığı tespiti yapıldı. Görevlendirdiğimiz denetleme ekibi 70 iş yerini denetleyip, 70 işletme hakkında hanutçuluktan tutanak tuttu. Biz cezai işlemi yapmadan önce uyarmak istiyoruz. Daha önceki senelerde de yaptığımız gibi hanutçuluk yaptığı tespit edilen işletmeler uyarılmadan ilk tespitte 3 gün, ikinci tespitte 15 gün üçüncüsünde 1 ay faaliyetten men edilecek. Mağduriyet yaşanmaması için bunun esnafımız tarafından net olarak bilinmesini istiyoruz.”

Hanutçuluk faaliyetinin insanı rahatsız eden, çirkin bir davranış olduğunu ve turist kaybına neden olduğunu ifade eden Çalık, “Ben kendim bir müşteri olarak girdiğimde hanutçuluk yapılan işletmeden başımı çevirip çıkarım. O yüzden işletmelerimiz hanutçuluk yapmaktan vaz geçip, verdikleri hizmetin nezih, insanı hoşnut bırakacak, memnun ayrılacak şekilde müşteri ilişkilerini geliştirmelerini tavsiye ediyorum. Bir turistin memnuniyeti bin turisti getirir, bir turistin memnuniyetsizliği de bin turisti götürür. Daha önce Uzakdoğu’dan gelen turistlerin hanutçuluk ve diğer tavırlardan dolayı nasıl azaldığını net olarak görüyoruz. Fethiye’deki turizm işletmeleri lütfen hanutçuluk yapmayınız. Hanutçuluk tespit edildiğinde hiçbir bahane kabul edilmeyecek. Cezai işlem uygulanacak” diye konuştu.
1336 defa okundu.
Etiketlerkaymakam ekrem çalık hanutçuluk hanutçuluk uyarısı
YORUM EKLE
    YORUMLAR