GÖCEK TÜNELİ AŞ ŞİRKETİ KİM ?

En çok merak edilen konulardan birisi de GÖCEK TÜNELİ İŞLETMECİSİ kim ? İşte o şirket..

10 Haziran 2017 Cumartesi 20:16 < GÜNDEM
 MUĞLA'nın ilçeleri Fethiye ile Dalaman'ı birbirine bağlayan 950 metrelik Göcek Tüneli hakkında tartışmalar sürüyor. Birçok kişinin merak ettiği soru ise Göcek Tüneli İşletmecisi kim ? Göcek Tünelini hangi şirket işletiyor?

GÖCEK TÜNELİ İNŞAAT VE TAAHHÜT ANONİM ŞİRKETİ İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı bir şirket. Şirketin ortakları ise FARUK TÜRKER ve kardeşi TAMER TÜRKER.. 

Peki bu kardeşler ne iş yapıyor?

Göcek Tüneli'nin işletmecisi olan Faruk Türker ve kardeşi Tamer Türker, TÜRKER GRUP'un sahipleri.. 
 1987 yılında Sabedin Türker tarafından kurulan Türker Şirketler Grubu, ikisi yurt dışında olmak üzere toplam sekiz şirketten oluşmaktadır. Şirketin ana temeli LOJİSTİK Firması.. Yaklaşık 500 araçlık dev bir filoya sahip. 

İstanbul - Samandıra tesislerinde, Haydarpaşa ve Erenköy Gümrüklerine bağlı antrepolar, soğuk hava deposu, ihracat deposu ve raflı sistem depoları bulunmaktadır.
Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde toplam 20.000 m2 alan üzerine kurulu Şubesinde, Bursa Giriş ve Bursa Tekstil İhtisas Gümrüklerine bağlı antrepoları, ihracat deposu ve dağıtım araçları ile müşterilerine lojistik hizmet sunmaktadır.
YURT DIŞINDA KURULU ŞİRKETLER
İtalya Bologna’da kendi adını taşıyan ve bir İtalyan kuruluşu olan şirket, depoları ve geniş araç park alanları ile İtalya’daki operasyonel faaliyetleri merkez ile online şekilde yürütmektedir.
Bulgaristan’da TÜRKER kuruluşu olan T.F.T  şirketi hem Balkan hem de  Avrupa ülkelerine 25 adet Bulgar plakalı öz mal aracı ile uluslar arası kara taşımacılık hizmeti vermektedir.
Şirket bunun yanında gemi taşımacılığı faaliyetleri de vardır. 

GÖCEK TÜNELİ İÇİN NELER SÖYLÜYORLAR ?

Faruk Türker yapmış olduğu bir röportajında GÖCEK TÜNELİ Ücretleri ile ilgili olarak şu bilgileri veriyor. 
''Göcek’te devlet belirlediği rakamı bize deklare ediyor. Biz de o rakam üzerinden hareket ediyoruz''
-Peki insanlar bundan rahatsız değiller mi?
 Rahatsız olmayan insan olmaz olur mu? Elbette vardır. Çünkü herkesin düşüncesi farklı farklı olduğundan biri başka bir şey söylerken diğeri başka bir şey söyleyebiliyor. Bir şekilde gelip gidiyor. Bu satıştan dolayı da karayolları satışının yapılmasını ya da yapılmamasını isteyenler olabilir. Ancak Göcek Tüneli’ni ele aldığımız zaman iyi ki de yapılmış. Çünkü eskiden insanlar Fethiye’den havaalanına gitmek için 1 buçuk saat önceden yola çıkıyorlardı oysa şimdi yarım saat önceden yola çıkmaları yetiyor. Dolayısıyla 1 saat kazanmış oldular. Göcek’ten yola çıkan ise 15 dakika önceden yola çıkarak havaalanına gidip uçağına binebiliyor. Eskiden 45 dakika önceden yola çıkılıyordu. Bunların hesabına bakıldığı zaman Göcek Tüneli devletin açtığı doğru bir projeydi. Allah da bize nasip etti''.

GÖCEK TÜNELİ İLE İLGİLİ BİLGİLER VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ. Bekleyin.. 
15093 defa okundu.
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Ali Ceyhan - 08 Ağustos 2018 Çarşamba 00:10
  Tünel 3 dakika 1 TL kazandırıyor. Bu sürede daha fazla para kazanıyorsanız tüneli kullanın yoksa kullanmayın dağ yolu 130 m rakım da ve manzara çok güzel. Ben bir yıldır kullanmıyorum.
 • ali ilçin - 12 Haziran 2017 Pazartesi 10:09
  Nasıl yani bu hesaba göre dağ yolunu kullanmak 1 saat mi sürüyor, insanları kandırmayalım uzun yol toplam 4,5 km, tünel 1 km yani tüneli kullanan bir araç 3,5 km fazla yol yapmış oluyor. Sırf insanları ücretli yola teşvik etmek için yalan yanlış bilgiler vermeyelim. Tüneli kullanmak ile kullanmamak arasında araç sınıfına göre 4-7 dakikalık bir fark var. Bu kadar az mesafe ve zaman için ücret ödemeyin
 • Melih Sever - 11 Haziran 2017 Pazar 10:35
  Göcek tüneli Fethiye'lilere ayrımcılık yapıyor. Fethiyeli 1 saat karda, oysa zavallı Göcekli sadece yarım saat. Yalan söylemeyi kimden öğrendikleri belli!