BEHÇET SAATCI'DAN İL VE ADAYLIK AÇIKLAMASI

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, gazetecilerin sorusu üzerine gelecek dönem adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

29 Aralık 2016 Perşembe 15:17 < SİYASET

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, gazetecilerin sorusu üzerine gelecek dönem adaylığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.  Başkan Saatcı, “Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bize göstermiş olduğu dışlayıcı tavırdan sonra Büyükşehir adaylığına doğru itiliyoruz. Daha kesin çıkıyoruz demedik ama o noktaya doğru bir gidiş var” ifadelerini kullandı. Saatcı ayrıca Fethiye’nin il olmasıyla ilgili iyi haberlerin olduğunu kaydetti. Behçet Saatcı ayrıca şimdi de rekreasyon alanını almak isteyen Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ateş püskürdü. Saatcı'nın açıklamaları şöyle ; 

Fethiye’nin il olması için mücadele verdiklerini söyleyen Başkan Saatcı, “Fethiye’nin il olması için büyük mücadele veriyorum. Fethiye’nin il olmasıyla ilgili ocak ayının sonunda inşallah size güzel haberler vereceğim. Bir bilgim var mı? Evet var. Sayın Cumhurbaşkanımızdan duymadık. Ancak benim elim açık. 2017 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Genel Başkanlarla randevularımız karşılık bulursa görüşeceğiz” diye konuştu.
 
“MHP hariç tüm partilerin kapısı bize açık”

Gazetecilerin büyükşehir adaylığı sorusuna yanıt veren Başkan Saatcı, “Büyükşehir yasası değişmediği ve Fethiye il olmadığı sürece benim tekrar Fethiye’den aday olmam zor. Ama açık kapı da bırakıyorum. Büyükşehir adaylığı olur mu? Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bize göstermiş olduğu dışlayıcı tavırdan sonra biz Büyükşehir adaylığına doğru itiliyoruz. Daha kesin çıkıyoruz demedik ama o noktaya doğru bir gidiş var. Hangi parti derseniz? Vallahi Saygıdeğer Fethiyeliler beni Demokrat Parti’den seçti. Bizim için partiler sadece araçtır. Amaç Muğla’ya, Fethiye’ye hizmettir. Parti çok önemli değil ama MHP haricinde bize tüm partilerin kapıları açık. Biz yeter ki kapılarını çalalım. Ukalalık etmeyeyim ama bize açılmayacak kapı yok” dedi.

Yeni yıl nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye ve ülke gündemi açısından 2016 yılını değerlendirerek, 2017'da yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Basın mensupları ile yapılan sohbet toplantısında Başkan Saatcı, “Muğla Büyükşehir Belediyesi bu seferde 25 milyon TL’ye mal olacak rekreasyon alanı projemizin bulunduğu yeregöz dikti. İskeleyi aldılar, doymadılar. El insaf, el vicdan” dedi.
 
“1 milyon 500 bin m² asfalt yaptık”
Fethiye Belediyesi’nin 2016 yılında yapmış olduğu hizmetleri kısa kısa bilgiler vererek aktaran Başkan Saatcı, Belediye’nin ekonomik durumuyla ilgili gerçekleştirme oranının yüzde 70-80 civarında olduğunu belirterek, bunun çok önemli olduğunu kaydetti. 2016 yılında 1 milyon 500 bin m² asfalt, 76 bin m² parke olmak üzere 21 okul, hastane gibi devlet kurumlarına peyzaj düzenlemesi yapıldığını söyleyen Başkan Saatcı, projeleri çizilen ve onayları alınan Nikâh ve Konferans salonu, Paspatur Sokak Sağlıklaştırma Projesi, Üzümlü Dastarhane projesi ve Çocuk İzleme merkezi projesinin 2017 yılında yapılacağını kaydetti. Aynı zamanda anne emzirme evi projelerine devam edeceklerini ifade eden Başkan Saatcı, bu yıl içerisinde 25 oyun grubu, 12 adet spor aleti, 232 bin 740 bitki, 11 adet parkın Fethiye’ye kazandırıldığına dikkat çekti.
 
Başkan Saatcı “Büyükşehir bu sefer rekreasyon alanına göz dikti”
Devlet Hastanesi önünde yapılmaya başlanan, şimdiye kadar bin kamyondan fazla kumun alt yapısı için döküldüğü, 25 milyon TL’ye mal olacak rekreasyon alanıyla ilgili konuşan Başkan Saatcı, “Rekreasyon alanı 2000’li yılların ilk dönemlerinde TOKİ’nin alıp ev yapacağı bir yerdi. Biz burayı Fethiye’deki tüm STK’lar, iktidar partisi hariç tüm siyasi partilerin destekleriyle ve duruşumuzla TOKİ’nin elinden almıştık. Rekreasyon alanı olarak projelendirdik . Maliye Bakanımıza müracaat ettik. Sayın Mehmet Şimşek’e bundan dolayı da teşekkür billboardları astık. Sonra buraya Bakanlık tarafından Fethiye Belediyesi’ne önce ön tahsis sonra kesin tahsisi yapıldı. Biz burayı projelendirerek, kent konseyine sunduk. Eleştirileri dikkate alarak projeyi revize ettik. Yaklaşık 1 yıldan bu yana zemin iyileştirme çalışmalarına devam ediyoruz. Ancak burası belli bir noktaya geldikten sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi buraya göz dikti. Bunların göz dikmediği yer kalmadı. İskelemizi aldılar doymadılar, şimdi de bu rekreasyon alanımıza göz dikti. Açıkça ifade edeyim, burası benim şahsi malım değil. Fethiye Belediyesi’nin malı da değil. Burası Fethiyelilerin ve Fethiye’ye gelen misafirlerin ortak kullanım alanı. Mal paylaşımı sırasında karşılıklı rızayla, paylaşımı yapılmayan her şey, haksızlıkla elden alınıyor. Haksızlıkla alınan hiçbir şeyin de hayrı olmaz. İskele’nin büyükşehre hayrı olmayacağı gibi, mahkeme kararıyla olur da burayı da alırlarsa, buranın da hayrı olmayacaktır. Ben burada bir mantığı anlamakta zorluk çekiyorum. Zamanında biz burayı TOKİ’den alırken başta CHP olmak üzere gösterilen toplumsal reaksiyon, Muğla Büyükşehir CHP’li olmasından dolayı gösterilmiyor. Şimdi ben soruyorum bu gıkı çıkmayan arkadaşlara. 2019 seçimlerinde Muğla’da olası bir siyasi parti değişikliği olursa, o zaman da yine alkış mı yapacaksınız? Yoksa mücadele mi edeceksiniz? Siyasi parti taassubunun gözlerimizi kör etmemesi gerekir. Doğru ya doğru eğriye eğri diyebilmemiz lazım. Ben tüm STK’ların, tüm siyasi partilerin bu rekreasyon alanının Büyükşehir Belediyesi’ne geçmemesi için mücadele etmelerini bekliyorum. Bu değerler elimizden gidince geri gelmeyecek. Bu güzelliğin elimizden gitmesine göz yumanlar, hatta yol gösterenler var. Ben bunları isim isim biliyorum. Bu yol gösterenleri Fethiyelilere havale ediyorum. Bu işin partisi yok. Lütfen herkes elini vicdanına koysun. Toprağında yürüdüğü, suyunu içtiği Fethiye’mizin değerlerinin bir yerlere peşkeş çekilmesine izin vermeyin” dedi.
 
“Sayın Erdoğan’a borçluyuz”
Başkan Saatcı ülke gündemiyle ilgili de şu ifadeleri kullandı; “Bu yıl başımızdan 15 Temmuz gibi bir olay geçti.Çok geçmiş olsun. 15 Temmuz’daki iradesi ve kararlılığından dolayı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve vatandaşlarımıza borçluyuz. Doğrusuna doğru, eğrisine eğri dememiz gerek”
 
“Önce can güvenliği”
“2017 yılında ülkemizin paylaşmaya, hoşgörüye, ortak akla ihtiyacı var. Tek karar merciinin olduğu bir Türkiye’ye değil, ülkemizin önceliği Behçet Saatcı olarak söylüyorum, can güvenliğine ihtiyacımız var. Rejim değişikliğine değil… Şuanda parlamenter sistem devam etmelidir. Ancak seçim sistemi, siyasi partiler yasasının değişmesiyle yeni bir anayasa değişikliği, masaya yatırılmalıdır.Liderlerin iki dudağının arasında kaderleri belirlenen, her dediğine biat kültürüyle, ‘evet efendim’ diyen milletvekilleriyle, ülkenin bir yere varma şansı yoktur. Önce bunları değiştirelim, daha sonra başkanlığı, parlamenter sistem değişikliğini konuşalım”
 
16221 defa okundu.
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • velikabaca - 02 Ekim 2017 Pazartesi 20:41
  sayın başkan sende katıl chp ye
 • Ayhan aziz - 01 Şubat 2017 Çarşamba 12:06
  Sevgili başkan sonuna kadar destekçiniz
 • Veysel cingöz - 29 Aralık 2016 Perşembe 20:18
  Sayın başkan insanların gerçek yüzleri makam ve mevkilere seçildiğinde belli olur. Bir köy konumundaki Mugla ili Fethiye, Marmaris,bodrum gibi ilçelerin gelirleriyle bile hala köy konumundan kurtulamadı dahil kesimindeki insanların Atatürk cu olmalarını bagzı asalaklar kullanıyor ne yazıkki Mugla belediye başkanında bunlardan birisi otoparklar liman su paralarını almakla adam olunmuyor benzini köylüye 1500 lira yapıcaklarken adam suyu 4,5 lira yaptı tabiki hesap günü gelecek ben CHP biri olarak özür diliyorum böyle insanlar ne yazıkki her yerde var
CHP'nin Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Kim Olmalı?