FETHİYE'DE PARAŞÜT KAZASI: 1 ÖLÜ 2 YARALI

FETHİYE'DE PARAŞÜT KAZASI: 1 ÖLÜ 2 YARALI

18 Ekim 2019 Cuma 22:04 < GÜNDEM
FETHİYE'DE PARAŞÜT KAZASI: 1 ÖLÜ 2 YARALI

Muğla’nın Fethiye ilçesinde devam eden 20. Ölüdeniz Hava Oyunları sırasında meydana gelen paraşüt kazasında ölen Rus turist'in cenazesi ile yaralanan Rus turist, helikopterle düştükleri dağlık alandan çıkarıldı.
Edinilen bilgiye göre, Fethiye’de devam eden 20. Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali kapsamında saat 16.30 sıralarında 1700 rakımlı Babadağ’dan tandem (üç kişilik atlayış) yapan Rus paraşütçüler, kalkış yaptıktan kısa bir süre sonra 1200 pisti yakınlarında kontrollerini kaybederek dağlık alana düştü.
Hava oyunları nedeniyle Ölüdeniz’de konuşlanan Jandarma Özel Arama Kurtarma (JÖAK) timi ve jandarma devriyesinin sağlık ekipleri ile birlikte bölgede yaptıkları çalışmalarda ulaşılan Rus paraşütlerden 1’inin öldüğü diğer 2’sinin ise yaralandığı tespit edildi. Yaralıların sağlık kurumlarına sevkini sağlamak için Aydın Filo Komutanlığı’ndan helikopter desteği istendi.
Görevlendirilen askeri helikopter, paraşütçülerin düştükleri kayalıklara üç ayrı sorti yaptı. Helikopterden kayalıklara sarkan JÖAK timleri önce ağır yaralı olan, sonra hafif yaralı ve son olarak da ölen Rus paraşütçüyü kurtardı. Fethiye Şehir Stadı’na iniş yapan helikopterden alınan yaralılar bölgedeki iki ayrı hastaneye sevk edilirken; kazada ölen 35 yaşındaki Pavel Trishın’ın cenazesi ise Fethiye Devler Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
4844 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Mehmet öztekin - 19 Ekim 2019 Cumartesi 21:09
    Bölgeyi çok iyi tanımayan yabancı paraşütçüler ne yazıkki ölümlü sonuçlar alıyorlar. Buda fethiyemize kötü reklam oluyor. Sivil havacılık kurumu, yabsncı misafirlere, bölgeyi tanıyan rehber pilot zorunluluğu getirse hem pilot arkadaşlara hemde fethiyemize olumlu katkılar getirecek. Kazazedelere acil şifa, vefet eden rus yolcuya rabmet dilerim. Toprağı bol olsun.