BİSİKLETLE İNGİLTERE’DEN FETHİYE’YE GELDİ

Bisikletle İngiltere’den Fethiye’ye geldi

10 Ekim 2019 Perşembe 16:25 < YAŞAM
Kanserle mücadeleye dikkat çekmek için İngiltere’den bisikletle yola çıkan 73 yaşındaki Peter Simpson, Muğla’nın Fethiye İlçesi Yeşilüzümlü Mahallesi’ne 37 günde geldi.
 
37 gün sonra Yeşilüzümlü’ye ulaşan Peter’i, İngiliz ve Türk komşuları ‘Wellcome Peter’ yazılarıyla karşıladı. Yaşamını Fethiye’nin Yeşilüzümlü Mahallesi’nde sürdüren Simpson, İngiltere’den bisikletle yola çıkmasının sebebini kanserle mücadeleye dikkat çekmek olduğunu ifade etti.
 
Peter’i çiçekle karşılayan Yeşilüzümlü Muhtarı Erkan Arıcan, “Kanserle mücadele gibi önemli bir konuya dikkat çekmek için İngiltere’den Yeşilüzümlü’ye geldi. Ailesiyle birlikte burada yaşamını sürdürüyor. İngiliz ve Türk vatandaşlarla birlikte Peter’e ‘hoş geldin’ dedik. Bu vesileyle böyle bir sosyal projeye destek veren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya da teşekkür ediyorum” dedi.
 
Fethiye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdiresi Halime Ok ise, Fethiye Belediyesi’nin bu tür sosyal projelere her zaman destek verdiğini dile getirerek, “Peter’in 37 günde İngiltere’den buraya gelmesi gerçekten çok önemli. Burada kanserle mücadele gibi önem arz eden bir konuya dikkat çekiyor. Burada bizlerle birlikte İngiliz ve Türk komşuları Peter’i karşılaması da çok hoş oldu. Ben kendisini kutluyorum” dedi.
 
İngiltere’den 37 günde Fethiye’ye gelen 73 yaşındaki Peter Simpson ise, “Yolda çok farklı şeyler yaşadım. Romanya’da çocukların arkamdan koşmasını unutamıyorum. Kanserle mücadeleye bu şekilde dikkat çekmek istedik. Yeşilüzümlü’ye gelmek çok güzel” dedi. Peter’i eşi Rosie Simpson da karşılarken, ikilinin sarılarak özlem giderdiği görüldü. Peter kendisini karşılayan dostlarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çekindi.
882 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Tina üzümlü - 10 Ekim 2019 Perşembe 19:06
    İngilizcler ve Türkler Peter hoşgeldiniz dediler yazıyorsunuz

    Çok üzüldüm çünkü çok Almanlar da vardı !!