MUĞLA ÜNİVERSİTESİNDE NELER OLUYOR?

MUĞLA ÜNİVERSİTESİNDE NELER OLUYOR?

19 Eylül 2019 Perşembe 13:12 < GÜNDEM
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Adnan Çevik’in görevden alınmasının ardından Muğla kamuoyunda tartışmalar devam ediyor. Son  günlerde  üst üste televizyon programlarına katılan ve açıklamaları ile de dikkatleri üzerine çeken Rektör Yardımcısı Çevik’in ani bir kararla görevden alınmasının ardından , Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in yapmış olduğu açıklamasında, “Artık yenileniyor ve yeni hedeflere doğru ilerliyoruz. Bizi geri çeken her türlü etkenden kurtulmaya kararlıyız. Pranga olanlara tahammülümüz yok” ve vatan sevgisine vurgu yapan sözleri  akıllara “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde neler oluyor”  sorusunu akıllara getirdi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Çevik, iki gün önce akşam saatlerinde resmi yazı ile görevinden alındı.
Önceki dönem Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ın görev süresinin dolmasıyla birlikte Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in göreve başlamasından kısa bir süre ardından Prof. Dr. Adnan Çevik Rektör Yardımcılığı görevine getirilmişti. Yaşanan çeşitli sıkıntılardan dolayı rektör Çiçek’in, Adnan Çevik’in istifasını istediği fakat Çevik’in bunu kabul etmediği öğrenildi. İki gün  önce mesai saatinin bitimine az bir süre kala, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Çevik’in görevinin sona erdiğine dair Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek imzalı resmi yazı dekanlıklar başta olmak üzere üniversite birimlerine ulaştı.
Rektör yardımcısı Adnan Çevik’in görevden alınmasının ardından, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’in yapmış olduğu açıklamasında, “Artık yenileniyor ve yeni hedeflere doğru ilerliyoruz. Bizi geri çeken her türlü etkenden kurtulmaya kararlıyız.Pranga olanlara tahammülümüz yok” ve vatan sevgisine vurgu yapan sözleri   üzerine Muğla kamuoyunda akıllara soru işareti gelerek, ““Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde neler oluyor”  dedirtti.
Bir rektörün, rektör yardımcısını görevden almasıyla ilgili vatan sevgisi ve prangadan kurtulduk gibi ifadeleri kamuoyu tarafından dikkatleri çekerken, söz konusu rektör yardımcısının yakın tarihteki TRT1 ve TRT2 televizyon kanallarındaki programlarda üst üste program yapması ve Yörük memleketi Muğla’da Yörük Türkmen Araştırma Merkezleri Koordinasyon ve İşbirliği Çalıştayı Başkanlığı yapmış olması da akıllara çelişki bıraktı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Prof. Dr.  Hüseyin Çiçek’in bu açıklamasının ardından başka istifalar ve görevden alınmaların da devam edip etmeyeceği, muhafazakar ve vatansever kimliği ile kamuoyunda yakından tanınan Prof. Dr. Adnan Çelik ile vatan sevgisi ve pranga ifadelerinin nasıl yan yana gelebildiği  ayrıca bir merak konusu oldu.
15392 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Sami söz - 20 Eylül 2019 Cuma 12:08
    Yetkilerini Aşınca Şutlandı
    Tabi Ama hoca alışkındır,gidip gelmelereBu gün yarın geri döner .