ÖĞRENCİLERİN ZAM TEPKİSİ: “YÜRÜYEBİLDİĞİMİZ KADAR YÜRÜYECEĞİ

Öğrencilerin zam tepkisi: “Yürüyebildiğimiz kadar yürüyeceğiz”

04 Temmuz 2019 Perşembe 10:14 < GÜNDEM
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi tarafından tarafından toplu taşıma ücretlerinde yapılan zam sonrası üniversite öğrencileri uygulamaya tepki gösterdi.Muğla’da, Özel Toplu Taşıma Esnafı ve Oda Başkanlıklarınca yapılan zam talebi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulunda görüşüldü ve maliyet artışlarına göre sunulan zam listesi kurulda kabul edilmişti. Buna göre kartlı binişte öğrenci 1,95 TL’den 2,35 TL’ye, kartlı sivil 2,55 TL’den 3,05 TL’ye, kartsız öğrenci 2,75 TL’den 4 TL’ye, kartsız sivil ise 3,25 TL’den 4 TL’ye yükseldi.


Uygulama sonrası Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri otobüs fiyatlarına tepki gösterdi.
Menteşe’nin Kötekli Mahallesindeki Yoğurtçu Parkında toplanan gençler, ellerindeki dövizlerle kararı protesto ederek basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasında taleplerini ileten üniversiteli öğrenciler, belediyeden fiyatların düşürülmesini isteyerek, “Yapılan zamların öğrencileri zora düşürdüğünü ve bu noktada gerekenlerin belediyemizce yapılmasını bekliyoruz. Otobüs zamlarıyla bizlere adeta yürü deniyor. Bizlerde yürüyebildiğimiz kadar yürüyeceğiz. Ve yetkililere ulaşacağımıza eminiz, çünkü haklı bir talebin peşindeyiz. Bunun içinde Belediyemize verilmek üzere bir dilekçe kampanyası başlattık ve yapılan zamlar için çözüm bulunması için de devam ettireceğiz” diye ifade ettiler.
Protesto, söylenen sloganların ardından sona erdi.
690 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • ADEM CANAVARCI - 04 Temmuz 2019 Perşembe 17:58
    KEŞKE SEÇİM ZAMANI ZAM YAPACAĞIM DİYEBİLSEYDİ. İSTANBUL İNDİRİME BİZ ZAMMA GİTTİK. İSTANBULDA YAŞAMAK DAHA ZOR GİDERLER DAHA FAZLA. SAYIN GÜRÜN DE BİLİYOR BİR DAHA BU İŞİ YAPMAYACAĞINI. AMA CHP İLELEBET OLACAK. İYİ DÜŞÜNSÜN.