KARAKAYA ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Karakaya Aday Adaylığını Açıkladı

20 Kasım 2018 Salı 15:23 < SİYASET
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğinden istifa eden Oral Karakaya CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Karakaya “ 25 yıl bürokrat olarak görev yaptım. 3 gündür de aktif siyaset yapıyorum. Muğla’yı marka bir il haline getireceğiz” dedi. Oral Karakaya aday adaylığı açıklaması yaparken Habertürk, NTV ve DHA’dan canlı yayın araçları kiralaması dikkat çekti.

Karakaya'nın aday adaylığı açıklamasını bölgenin kanalı Muğlatürk tv canlı olarak ekranlara taşıdı.
 
31 Mart yerel seçimleri öncesi Muğla CHP’den Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı sayısı 4’e yükseldi. Daha önce CHP eski Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün aday adaylığı başvurusunu yapmıştı. Son olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğinden istifa eden Oral Karakaya CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. CHP İl Başkanlığı binasına gelen Karakaya aday adaylığı başvuru dilekçesine İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’na verdi.
Oral Karakaya daha sonra parkta kendisini bekleyen partililere yaptığı konuşmada “25 yıl bürokrat olarak görev yaptım. Bürokratlık görevimden istifa ederek 3 gün önce Ula’da ilçe başkanlığında parti kaydımı yaptırdım. 3 gündür aktif siyaset yapıyorum. Muğla’yı marka hale getireceğiz. Partimizden aday adayı olan hiçbir arkadaşımla sorunum yok. Muğla için projelerimiz hazır” dedi. 
 
390 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Fahri dikmen - 21 Kasım 2018 Çarşamba 12:50
    Chp liyim ama osman gürün'e oy verinceye kadar.marka kent yapmak icin alt yapiya hic masraf etmeden su ucretlerini bu kadar arttirmanin anlami yok.benim gibi dusunen cok chp li var bilmenizi isterim.     Aktif Anket Yok...