SAATCI’DAN MUHALEFETE CEVAP

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Bekir Eser ile Behçet Saatcı arasında geçen diyaloğun yankıları sürüyor.

04 Temmuz 2018 Çarşamba 13:14 < SİYASET
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı başkanlığında gerçekleşen Fethiye Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısında AK Parti Belediye Meclis Üyesi Bekir Eser ile Behçet Saatcı arasında geçen diyaloğun yankıları sürüyor.

Fethiye Belediyesince Ramazan Bayramı dolayısıyla hazırlanan ve ‘Adaletin ve liyakatin hüküm sürdüğü saygı ve huzur dolu bir ülke dileğiyle, iyi bayramlar. BAŞKA TÜRKİYE YOK!’ ifadelerine yer verdiği bayram mesajına, Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclis Üyesi Bekir Eser, tepki göstererek “başkanım siz bizi silmişiniz. Bayram ilanlarında isimlerimiz yok. Bundan sonra muhalefetiz” diye çıkışmıştı. Konuyla alakalı Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı tarafından yapılan yazılı açıklamada Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclis Üyeleri kendi istekleri doğrultusunda mesajın altına imza vermediklerini belirtti.

Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Grup Sözcüsü Turgay Öztürk ile görüşme sonrası mesajda yer alan ifadelerden dolayı imza atmadıklarını belirten açıklama da şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyuna duyurulur.
Belediyemizce Ramazan Bayramı dolayısıyla hazırlanan ve ‘Adaletin ve liyakatin hüküm sürdüğü saygı ve huzur dolu bir ülke dileğiyle, iyi bayramlar. BAŞKA TÜRKİYE YOK!’ ifadelerine yer verdiğimiz bayram mesajına, Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclis Üyeleri kendi istekleri doğrultusunda mesajın altına imza vermemişlerdir.
Konuyla ilgili Belediyemiz Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Divarcı, Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri Grup Sözcüsü Turgay Öztürk ile görüşmüş, mesajda yer alan ifadelerden dolayı Sayın Öztürk,  grup olarak bu ilanın altına imza vermeme kararı aldıklarını belirtmiştir.
Spekülasyonlara yol açılmaması amacıyla kamuoyu açıklaması zorunlu hale gelmiştir.
Halkımıza saygıyla duyurulur.”
4010 defa okundu.
EtiketlerMUĞLA FETHİYE FETHİYE BELEDİYESİ BEHÇET SAATCI BEKİR ESER İMZA AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Ergün dereli - 04 Temmuz 2018 Çarşamba 17:03
    Başkan saatçinin o bayram metnine her türk vatandaş gibi ben de yürekten katılıyorum .bu kalite ve dik duruştan dolayı da saygı duyuyorum.kutluyorum.bu metne katılmayan altına imza koymayanları ayıplıyorum.yazıklar olsun.utanın diyorum.nesini beğenmemişler yazsınlar da bilelim     Aktif Anket Yok...