YATAĞAN
Giriş Tarihi : 22-03-2020 16:40

Yatağan Belediyesi aldığı kararları uygulamaya geçirdi.

Yatağan Belediyesi aldığı kararları uygulamaya geçirdi.

Yatağan Belediyesi aldığı kararları uygulamaya geçirdi.

Yatağan Belediyesi Başkan Mustafa Toksöz Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yeni kararları uygulamaya geçirdi.

Yapılan açıklamada; "Vefa Sosyal Destek Gurubu ilçemizdeki  65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız İçin göreve başlamıştır" denildi.

Vefa Sosyal Destek Hattı 0 252 572 2002 nolu telefondan vatandaşlar iletişime geçerek ihtiyaçlarını bildirebilecekler.

Ayrıca Koronavirüs önlemleri kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi ve alınan kararlar kamuoyuyla paylaşıldı.Açıklamada çıkan kararlar ise şöyle oluştu; 
"İlçemiz Vefa Sosyal Destek Grubu 21.03.2020 tarihinde saat 22:30 da Kaymakam Sayın Hayrettin ÇİÇEK başkanlığında ,Belediye Başkanı Mustafa TOKSÖZ, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan ŞAHİN, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz LİMA,İlçe Jandarma karakol Komutanı Teğmen Yavuz Selim İNAN, İlçe Müftüsü Durmuş Ali ÇETMİ, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanı Aysel DEMİRTAŞ, Esnaf ve sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa KUZU üyeliklerinde toplanarak aşağıdaki kararları almıştır.
KARAR:
1-Koranavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri bakanlığımızca 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları sınırlandırılmıştır. Bu sınırlama sebebiyle oluşacak temel ihtiyaçların giderilmesi için mahalle muhtarlarımızca öncellikle yakını bulunmayan ya da yakını tarafından ihtiyaçları temin edilemeyecek kişilerin en geç 22.03.2020 tarihi saat 10:00 ‘a kadar tespiti yapılarak Yatağan Belediye Başkanlığı’na bildirilecektir.
2- Gerekli olan temel ihtiyaçların bedeli vatandaştan alınacak olup, Vatandaşlarımız ihtiyaçlarını 0 252 572 2002 veya 112 Numaralı telefondan bildirebileceklerdir.
3- Telefonu bulunmayan vatandaşlarımızın tespiti muhtarlarımızca yapılacak ve her gün ihtiyaçları kapıdan sorulacaktır.
4- İhtiyaçların ulaştırılması için kamu kurumlarının araçları şoförleriyle birlikte görevlendirilecektir.

Oy birliği ile karar verilmiştir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA