SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-03-2020 22:29   Güncelleme : 21-03-2020 23:25

Son Dakika:Lokantalara koronovirüs engeli..

Son Dakika:Lokantalara koronovirüs engeli.

Son Dakika:Lokantalara koronovirüs engeli..İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Corona virüs salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge gönderdi. Genelge ile bugün gece yarısı saat 24:00 itibariyle içkili veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri,sadece paket servis, gel al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek.

İçişleri Bakanlığı valiliklere gönderdiği genelge ile Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla lokanta restoranlar hariç olmak üzere birçok umuma açık yerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulduğu  Ancak, Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler kapsamında salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek lokanta, restoran, pastane ve benzeri işyerleri için ilave tedbirlerin alınması gerekli görüldüğü belirtildi.

Bu gece 24:00 den  itibaren geçerli olmak üzere lokanta,restoran,pastane ve benzeri iş yerleri faaliyetlerini müşteri oturmasına müsade etmeden gel al yada paket servis şeklinde sürdürecek..

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA