FETHİYE
Giriş Tarihi : 19-01-2020 15:53   Güncelleme : 19-01-2020 16:14

Osman Baykuş FGD Başkanı Oldu

Fethiye Gazeteciler Derneği 4. Olağan Genel Kurulunda, derneğin kurucu başkanı Osman Baykuş iki dönem sonra tekrar başkanlığa seçildi.

Osman Baykuş FGD Başkanı Oldu

Fethiye Gazeteciler Derneği 4. Olağan Genel Kurulunda, derneğin kurucu başkanı Osman Baykuş iki dönem sonra tekrar başkanlığa seçildi.

Fethiye Gazeteciler Derneği Olağan Genel Kurulu, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı. İki listenin yer aldığı seçimde SED Medya Genel Müdürü Sıdıka Kölemen ve Batı Akdeniz Gazetesi Sahibi Osman Baykuş başkanlığa aday oldu.

23 oy alan Osman Baykuş başkanlığa seçildi. Sıdıka Kölemen ise 22 oy aldı.

Genel kurulda Divan Başkanlığını Ege Gazeteciler Federasyonu Başkanı Cem Kaytan yaparken, üyeliklere Celal Bozkurt ve Esra Kapıcı seçildi.

Öte yandan kongrede seçimlerin 3 yılda bir yapılması kararlaştırıldı. Faaliyet ve denetleme kurulu raporlarının okunup; ibra edildiği kongrede tahmini bütçede okunup, kabul edildi.

47 üyesi bulunan Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Mesut Bölük kısa bir konuşma yaparak; “Kim seçilirse seçilsin, kazanan Fethiye Gazeteciler Derneği olacaktır” dedi.

Başkan adayları Sıdıka Kölemen ve Osman Baykuş kısa birer konuşma yaparak derneğin sürecini anlattılar.

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. Oy verme işleminin ardından sandıktan çıkan sonuçlara göre Osman Baykuş 23, Sıdıka Kölemen 22 oy aldı. Osman Baykuş’un yönetim kurulunda Işık Taban, Sevinç Bölük, Leyla Metin, Abdullah Yılmaz, Recep Kaban ve Orhan Okutan; denetleme kurulunda ise Zafer Özdemir, Mesut Bölük ve Akın Tezel yer aldılar. Olağan genel kurulun tamamlanmasının ardından mevcut başkan Mesut Bölük ve yeni dönem başkanı Osman Baykuş ile Başkan Adayı Sıdıka Kölemen birlik beraberlik mesajları verdiler. Ardından Osman Baykuş kısa bir teşekkür konuşması yaparak, "Derneğin kuruluş amacı olan görevlerin en kısa sürede yerine getirilmeye başlatılacağını söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA