MUĞLA
Giriş Tarihi : 27-02-2020 14:04   Güncelleme : 27-02-2020 14:09

Müsiad Üyelerine Avantaj Sunan Protokol

Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası seçilen Türkiye Finans Katılım Bankası, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Muğla Şubesi ile yeni bir işbirliğine imza attı

Müsiad Üyelerine Avantaj Sunan Protokol

Türkiye’nin En İyi Katılım Bankası seçilen Türkiye Finans Katılım Bankası, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği  Muğla Şubesi ile yeni bir işbirliğine imza attı. Bu iş birliği kapsamında Türkiye Finans, 130 dernek üyesine bankacılık ürünlerinde belli muafiyetler ve avantajlar sunuyor. Bu işbirliği hakkında MÜSİAD üyelerine bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye Finans Katılım Bankası,üyelerin finansman ihtiyaçlarında avantajlı kâr payı oranları sunarken yeni açtığı katılım hesaplarında da ilave kar paylaşım havuzları uyguluyor. Üyeler,3 ay boyunca kurumsal internet şubesi üzerinden yapacakları EFT ve havale işlemlerinden ücret ödemeyecek.Üyeler, ilk 3 ay boyunca takasa verecekleri çekler için de herhangi bir ücret ödemeyecek.

Türkiye Finans Katılım Bankası Şube Müdürü Emre Turgut MÜSİAD üyelerine bilgilendirmede bulundu. Yoğun katılımın olduğunu toplantıda konuşan Emre Turgut üyeleri tek tek dolaşacaklarını belirterek "Katılım bankacılığı Türkiye'de manevi hassasiyeti bulunan Türkiye Finansal ihtiyaçlarına cevap vermek için kurulmuştur. 2005 yılına kadar finans kuruluşu olarak faaliyet göstermiştir. 2005 yılından sonra bankacılık faaliyetlerine başlamıştır" dedi.

"İl Merkezindeki tek katılım bankasıyız"

Muğla il merkezinde tek katılım bankası olduklarını belirten Turgut "Geçtiğimiz günlerde MÜSİAD ile yaptığımız protokol ile üyelere tüzel kişilerden 3 ay boyunca satış ücreti alınmayacak. Vadeli kar payı hesaplarında +5 puan üstü havuz uygulanacak. Fon kullanıldığında normalden daha uygun oranlar verilecek. Tabiki bunlar henüz başlangıç. Tek tek sizleri ziyaret edip bilgiler vereceğiz" dedi.

"Fethiye MÜSİAD ile sözleşme imzalanacak"

Muğla'da başlayan protokolün Fethiye'de de yapılacağını ifade eden  Emre Turgut "Bizler tabandan başladık. Yukarıya doğru devam edecek. Türkiye Fİnans Genel Müdürlüğü ile MÜSİAD Genel Merkezinin de bir protokol aşamasında olduğunu belirtti. Ayrıca tüm ilçeleri tek tek gezeceklerini açıklayan Turgut dijital ortamla şubeye gitmeye gerek kalmadığını da söyledi.

"Mali konular hakkında bilgiler verildi"

Mali Müşavir Ömer Kızılkaya tarafından yapılan sunumda, e-fatura, e-arşiv fatura, e-irsaliye, e-serbest meslek makbuzu, e-müstahsil makbuzu, e-gider pusulası, e-bilet, e-sigorta komisyon gider belgesi, e-sigorta poliçesi, e-döviz alım-satım belgesi ve e-dekont konularında bilgiler verildi. Sunumların ardından MÜİSAD üyeleri özellikle e-fatura konusunda yaşadıkları sıkıntıları ve çözümleri konusunda sorular yönelttiler.

E - Fatura hakkkında geniş bilgiler veren Ömer Kızılkaya "2018-19 hesap döneminde satış tahsilatı 5 milyonun üzerinde olanlar Temmuzun 1 inde E-Fatura ya geçecekler. 2020 de satış tahsilatı 5 milyonun üzerinde olanlar girdiği hesap dönemini izleyen yılın 7.ayın 5'inden itibaren yani Temmuz'un 5'inden itibaren geçecek" dedi.

MÜSİAD Muğla Şube Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı protokol imza töreninde konuşan Şube Başkanı Av. Kazım Demir, MÜSİAD üyelerinin daha avantajlı satın alma yapabilmesi ve bankacılık hizmetlerinden MÜSİAD ruhuna uygun yararlanmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Demir, “MÜSİAD; ülke genelinde 11 bini aşan üyesi, 60 bine yakın işletmeyi temsil eden, yurt içinde 89 irtibat noktası bulunan ve 95 farklı ülkede temsilcilikleri olan bir sivil toplum kuruluşudur. Genel Merkezimiz başta katılım bankası olmak üzere enerji, telekomünikasyon, lojistik, eğitim, petrol ve kargoculuk sektörlerinde üyelerine avantajlı ve indirimli hizmetler sunmaktadır. MÜSİAD Muğla şubesi olarak üyelerimizin daha avantajlı satın almalar yapabilmesi için yapmış olduğumuz çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Bu nedenle bugün Türkiye Finans Katılım Bankası temsilcileri ile bir araya geldik. Üyelerimizin bankacılık hizmetlerinden faydalanması amacı ile ortak satın alma anlaşma kapsamında ilk protokolümüzü MÜSİAD ruhuna uygun olduğunu bildiğimiz faizsiz bankacılığın önderlerinden Türkiye Finans Katılım Bankası ile imzalıyoruz. Bugün yapılacak anlaşma sonrası derneğimizin üyeleri, belli muafiyetler ve indirimli bankacılık hizmetlerinden faydalanacaklardır. Türkiye’nin en iyi katılım bankası seçilen Türkiye Finans’ın Muğla iş adamlarına vermiş olduğu somut destekten dolayı özelikle Bölge Müdürümüz Nilgün Hanım ve şube müdürü Emre beye teşekkür ediyorum. Muğla özelinde üyelerimize yönelik ortak satın alma anlaşmalarına ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA