ORTACA
Giriş Tarihi : 21-12-2019 16:36   Güncelleme : 21-12-2019 16:43

Milletvekili Burak Erbay, İl Başkanını Topa Tuttu

CHP Ortaca İlçe Kongresini mevcut başkan Evren Tezcan yine kazandı. Kongreye Muğla Milletvekili Burak Erbay'ın ve eski milletvekili Ali Arslan'ın konuşması damgasını vurdu.

Milletvekili Burak Erbay, İl Başkanını Topa Tuttu

CHP Ortaca İlçe Kongresini mevcut başkan Evren Tezcan yine kazandı. Kongreye Muğla Milletvekili Burak Erbay'ın ve eski milletvekili Ali Arslan'ın konuşması damgasını  vurdu. Erbay il yönetimini ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü hedef alarak “400 bin olması gereken oy 210 bin oldu. 7 ilçe kaybedildi. Çay kaşığı ile toplanan oyları kepçe ile savuruyorsunuz" dedi.

CHP Ortaca Kongresinde Evren Tezcan 112 oy alırken, rakibi Murat Atacan ise 38 oy alabildi, 3 oy ise geçersiz sayıldı.  Kongrede Eski Milletvekili Ali Arslan, genel merkezi eleştirirken, mevcut milletvekili Burak Erbay İl Yönetimi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'ü hedef aldı.

Tek adamlık rejimi partiyi de felakete götürür

Türkiye’de tek adam rejimi olduğunu, ancak tek adam rejiminin CHP’de de olduğunu belirten Ali Arslan, “Tek adam rejimi bir ülkeyi felakete götürür, Partiyi de felaket götürür. Götürdü. Muğla’da bazı ilçeleri kaybettik... Tek adam rejimleri ile yönetilen partiler, ortak aklın egemen olmadığı partiler, Genel Başkanın yarın bu adam bir yere gelirse acaba bana mı oy verecek, rakibime oy verecek esasına göre aday belirlediği bir parti asla gelişemez" dedi.

çay kaşığı ile toplanan oyları, kepçe ile dağıtıyorsunuz

CHP Muğla Milletvekili Av.Burak Erbay ise İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’na yüklendi. “Muğla iyi gitmiyor” diyen Burak Erbay, “Geçmişte çok mücadele eden bazı insanlara ayıp ediliyor. Konuşmak gerekiyor, konuşulmasın diye ellerinden geleni yapıyor bazıları. ... Gelin konuşalım, 7 ilçe gitmiş, 400bin alacağınız oy 200bine inmiş. Çay kaşığı ile toplanan oyları kepçe ile savuruyorsunuz” dedi.

400BİN OLMASI GEREKEN OY, 210BİN ALINIYOR

13 ilçenin 7’sinin kaybından kişilerin kendinde hata araması gerektiğini belirten Burak Erbay, “Ama ona hata bulalım, kişilere hata bulalım derdindeler. Muğla’da konuşmamız gereken sistemsel bir sıkıntı var... Belediye Başkanlarını, İlçe Başkanlarını bir araya getirme, milletvekillerini kongrelerde konuşturma, nasıl olacak? ...” dedi.

Burak Erbay, son yapılan seçimde CHP’nin 400bin oy alması gerektiğini belirterek, “2018 Haziran seçiminde CHP 270bin, 100binr İYİ Parti, HDP 40 bin oy toplam 400 bin potansiyel olması gerekirken, İYİ Parti ile ittifak yapılıyor, HDP aday çıkarmıyor, CHP 210 bin oy alıyor Muğla’da. Muğla Merkez’de İlçe Belediye Başkanı 36 bin oy alıyor, Büyükşehir 25 bin oy alıyor ... ” dedi.

MİLLETVEKİLİNİN AİLESİNİ PARTİDEN ATMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ

CHP İl Yönetimi tarafından annesi, kız kardeşi ve amcasının kızının disipline verildiğini belirten CHP Muğla Milletvekili, “Milletvekilinin kardeşine, annesine partiden atmaya çalışıyorlar. Ayıp ediyorsunuz, yazık ediyorsunuz, yazık ... Şimdi Muğla’nın 20-30 yılını silmeye çalışıyorsunuz. Kongre süreci başladı, gelen telefonların haddi hesabı yok. Baskılar, çekil tehditleri, video kayıtları. Bunlar basına çıksa ne olur, sokağa çıkamazsınız. Ne yapıyorsunuz, kime hizmet ediyorsunuz?” dedi.

NE GEREK VARDI BU KADAR MÜDAHALEYE

2014 seçimlerinde Muğla’da 9 ilçe başkanının ve Büyükşehir’in kazanıldığını hatırlatan Burak Erbay, “ ... Bölgelerde emek veren insanları yok saymamalıydık. Aday adaylığı belirlenirken telefonlar geliyor, ağlayarak amcalarımız arıyorlar, Ortaca gidiyor diye. İl’e anlatmaya çalışıyorum, Genel Merkeze anlatmaya çalışıyorum, Köyceğiz’i, Yatağan’ı anlatmaya çalışıyorum. Bambaşka bir sistem müdahale ediyor. Mehmet abimde (Sertkaya) benim abim, Hasan Başkanımızda (Karaçelik) bizim başkanımızdı. Köyceğiz’de Salih Erbay aday yapılmayabilirdi. Ta kalkıp Muğla’dan müdahale etmenin manası ne. Biz bu bölgede toparlardık, vuruşurduk, dövüşürdük ama ayağa kalkmayı bilirdik beraber. Biz böyle gördük, böyle öğrendik. Ne gerek var bu kadar müdahale etmeye? Ne menfaatiniz var?” dedi.

İL BAŞKANI KENDİNİ SAVUNDU

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ise kongre sürecine girdiklerinde bütün ilçe başkanlarını topladıklarını belirterek, “Dedim ki her aday eşit koşullarda mücadele edecek. Bunun için ilçe başkanlarım görevine yapacak, yapmadığı taktirde biz il örgütü olarak yapacağımızı söyledim. Bu konuda bütün ilçe başkanlarım, demokratik bir seçim yaptılar.

İl başkanı olarak kimseyle kavga etmediğini ve ötekileştirmediğini belirten Adem Zeybekoğlu, “Ama kavga edilecekse ben bu kavgaya hazırım, hiç kimseden çekinmiyorum. Bu seçimde oylarımız düştü,  il başkanı  sorumludur ama bu seçimde oylarımız neden düştü acaba. Birgün görev yapmayan, kendi ilçesinde oranın belediye başkanına oy vermem diyen arkadaş buraya çıkıp hesap soruyor ...” dedi.

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla’da 7 tane belediye başkanları olduğunu belirterek, “Muğla gayet iyi” dedi…

kaynak : www.muglayerelhaber.com

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA