MENTEŞE
Giriş Tarihi : 22-03-2020 19:57

Menteşe 'de Vefa Destek Grubu Kuruldu

Muğla Valiliği koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubunun ardından, Menteşe Kaymakamlığı 'nın koordinesinde de vakit geçirilmeden Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu.

Menteşe 'de Vefa Destek Grubu Kuruldu

Bilindiği gibi korona virüsü tedbirleri kapsamında Ülkemiz genelinde başta 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların dışarı çıkmalarına kısıtlama getirilmesi olmak üzere birçok tedbir alındı. Alınan bu tedbirlerle ilgili olarak Vefa Sosyal Destek Grupları da oluşturulmaya başlandı. Ülkemizde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarından ilklerden birisi de Muğla Valiliği koordinesinde oluşturulurken, Menteşe Kaymakamlığı 'nın koordinesinde de vakit geçirilmeden Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu.

Menteşe Kaymakamlığı koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ilk toplantısını sabah saatlerinde Menteşe Kaymakamlığı Kriz Merkezinde gerçekleştirildi. Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız 'ın başkanlığında düzenlenen toplantıda İlçe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü  Tümer Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Gürcan Özdilek, İlçe Sağlık Müdürü Doktor Ali Volkan 'ın yanısıra bazı kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de hazır bulundular.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız şunları söyledi:    -Bilindiği gibi Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri yaşlardaki vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlıkları olan vatandaşlarımızın büyük risk altında olmasından dolayı sokağa çıkmaları kısıtlanmıştır. Bu sebeple bu vatandaşlarımızdan tek başına yaşayanlarının ve ihtiyaşlarını karşılayacak yakınları bulunmayanların mağdur olmaması, temel ihtiyaçlarının giderilmeleri için Vefa Sosyal Destek Grubu olarak yapılması gerekenleri en iyi şekilde yapacağız.  Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır'' sözünü sizlere bir kez daha hatırlatmak gereği duyuyorum. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA