EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-03-2020 22:52   Güncelleme : 26-03-2020 22:55

Köy-Koop Genel Başkanı Eray Çiçek; " Üreticiden Tüketiciye "

Üreticiler aradaki fiyat farkı ve maliyetlerin yüksek olmasından yakınıyor

Köy-Koop Genel Başkanı Eray Çiçek;

Üreticiler aradaki fiyat farkı ve maliyetlerin yüksek olmasından yakınırken, tüketiciye fahiş rakamlarla satışa sunulması bir çok kesim tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Köy-Koop Genel Başkanı Eray Çiçek, sera üreticilerinin bir kooperatif çatısı altında örgütlenmelerinin önemli olduğunu vurguladı. Bu kapsamda Seydikemer Kumluova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, ürünlerini aracısız  tüketiciye ulaştırmak için Köy-Koop Merkez Birliği ile birlikte çok önemli bir projeyi hayata geçirdi. 

Kooperatif bundan böyle ürünlerini Köy-koop ait İstanbul Bayrampaşa halindeki dükkanına Ürün tedarik edecek.Burada tedarik edilen ürünler iç piyasaya dağıtılarak fiyat artışının önüne geçecek.

 

Köy-Koop Genel Başkanı Eray Çiçek yaptığı açıklamada; "Güçlü Türkiye için Üretmek Üretmek diye çıktığımız  yolda Üreticiden Tüketiciye diye başlatmış olduğumuz proje kapsamında Merkez Birliğimiz Köy-koop ait İstanbul Bayrampaşa halindeki dükkanımıza Ürün tedarik zincirine Isparta,Antalya,Bursadan sonra Muğla Birliğimiz de katıldı.Domates konusunda 1 numara olan Fethiye S.s Kumluova Tarımsal Kalkınma Kooperatifimiz ilk sevkiyatını an itibariyle başlamıştır.

Emekle üretip Hakça bir fiyatla satmayı Bereketlice tüketilmesi temennisiyle" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA