MUĞLA
Giriş Tarihi : 15-02-2020 20:13

Kadem Mete Açık Açık Herşeyi Anlattı

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, MTÜRK TV'de Gündem Özel Programı'nda Serap Ülkü'nün sorularını yanıtladı. Kadem Mete ilçe teşkilatlarının kongre sürecinden, kendi görev süresine kadar birçok konuya açıklık getirdi.

Kadem Mete Açık Açık Herşeyi Anlattı

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, MTÜRK TV'de Gündem Özel Programı'nda Serap Ülkü'nün sorularını yanıtladı. Kadem Mete ilçe teşkilatlarının kongre sürecinden, kendi görev süresine kadar birçok konuya açıklık getirdi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, son siyasi gündemi MTÜRK TV ekranlarında değerlendirdi. Serap Ülkü'nün sorularına açık cevaplar veren Kadem Mete, ilçe kongre süreçlerini anlatarak, tek aday ile gidileceğini belirtti.

İşte o röportaj;

Sayın Cumhurbaşkanımızla bir araya geldiniz. Muğlalı belediye başkanlarımızı bir araya getirdiğiniz seçilmeyen ilçeleri de bir araya getirdiniz. Öncelikle bu süreci bir değerlendirirmisiniz ?

Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimlerden hemen sonra 20 Nisan'da beni aradığında telefonda yeni kazanan belediyelerimiz için bir program yap. Marmaris'e geldiğimde bu belediyelerimizi ziyaret edelim demişti. 15 temmuzda ziyareti olmuştu. 64 kişilik bir heyetle görüşme yapmıştık. Orada belediye başkanlarımız ilçeleriyle alakalı sorunları dile getirmişti. Birçoğunu orada direk bakanlarımızı arayarak Sayın Cumhurbaşkanımız bazı konularda telkinlerde ve talimatlarda bulundu. Sonrasında taleplerin ve soruların çok olduğunu görünce bu toplantıyı gerekli bakanlarla birlikte Ankara'da yapalım dedi. Ve biz birkaç gün sonrasına Ankara'da külliyede Cumhurbaşkanlarımızın vekilliği ile Toplantı gerçekleştirdik. 6 bakanımız 7 belediye başkanımız vekillerimiz ile beraber. Orada belediye başkanlarımızın birçok sorunlarına anında çözüm geldi. Tabii bazıları zaman isteyen konulardı.Bir kısmı gerçekleşti ve süreç devam ediyor.

Bölge koordinatörü İzmir Milletvekili Sayın Mahmut Atilla Kaya ile birlikte iyi bir çalışma yaptınız. Bütün ilçe delege seçimlerinde, Ankara'da programınız olmadığı sürece katıldınız. Bu süreci Nasıl değerlendireceksiniz?

Bundan önce de hep İzmir milletvekillerimiz bizim Koordinatörlerimiz oldu. Tabii Mahmut Atilla Kaya Bey hem MYKY üyesi aynı zamanda Milletvekilimiz tam bir teşkilatçı kendisi ile beraber çalışıyoruz. Tabii mümkün olan en iyisini ortaya koymaya çalışıyoruz. Bu dönem dediğiniz gibi biraz farklı bir yöntem uygulandı.

Bu dönem değişmesi gerektiğini düşündükleri il başkanlarını, ilçe kongreleri başlamadan önce değiştirdiler. O il başkanları ile beraber ilçe başkanlarına karar verildi. Bu bundan sonra asla İl Başkanlığı değişmeyecek anlamına gelmiyor. Siyaset her gün her saniye değişebiliyor. İl Başkanı bir hata yapar veya hakkında bir iddia ispatlanır, genel merkezimiz de onun değiştirilme hakkını saklı tutar. Biz ilçe kongrelerine 29 Şubat'ta başlayacağız. Süreç normalde 27 Temmuz'a kadar devam ediyor ama bizim bölgemizin turizm bölgesi olması vesilesiyle kongre takvimi ile ilgili olarak bir çalışma yapmıştım.  Sağ olsun genel Merkez teşkilat başkanımız da aynen kabul etti. Biz Turizm sezonuna girmeden Ramazan'a girmeden en geç 18 Nisan tarihine kadar yoğun olarak Mart ayı içerisinde tamamlamış olacağız.

 

28 Şubat'ta ilk kongre Ortaca ile başlayacak .Peki adaylık süreci nasıl olacak ?

Görevine devam eden arkadaşlarımız var, yeni atanan arkadaşlarımız var. Şu anda görevinin başında ama kongre'de değişecek olan arkadaşlarımız var. Bazı ilçelerde arayışlar devam ediyor. İl Başkanlığı koordinesinde, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, sivil toplum örgütleri ile istişare ediyoruz. Ayrıca saha da soruyoruz. Tabii ki nihai kararı yine merkezimiz veriyor. Bazen 2 tane 3 tane 5 tane aday adayı arasında kaldığımızda da genel merkez de davet ediyor teşkilat başkanımızla görüşüyor arkadaşlar. Ama önemli olan çoğunluğun sesine kulak vermek. Biz de bunun için çalışıyoruz.

Neden Fethiye Kongresi En Son  ?

13 tane ilçeyi sıraladığımız zaman bir tanesi sona kalacaktı. Bu özellikle belirlenmiş bir şey değil. Tabii ki Fethiye bizim için çok önemli. Tabii çok az farkla kaçırdık Fethiyeyi elimizden ve iddialıyız. Fethiye'de orada da ilçe başkanımız kendi rızası ile görevine devam etmek istemediğini belirtince Biz de Fethiye'de iyi bir aday bulmak için çalışmalarımız sürüyor. Fethiye'den resmi olarak ben adayım diye gelen kişi sayısı çok fazla değil ama kendi içlerinde konuşulanlar oluyor, bazen üyeleri arayanlar delegeleri arayanlar oluyor ama bize resmi olarak bir iki arkadaşımız geldi ve niyetlerini söyledi. Kongrede aday olmanın kriterleri var oy çoğunluğu değil fakat %10nun yazılı beyanını alıp sunması divana takdim ettiği sürece aday olabilir fakat zorla güzellik olmaz. Genel merkez istişareleri yapıyor Biz aday adaylarımızı karşınıza alıyoruz görüşüyoruz. Bazen Ankara'ya kadar götürüyoruz, Ankara'da teşkilat başkanımız arkadaşlarımıza teker teker görüştükten sonra hepsinin yüzüne diyor Biz bu arkadaşınız ile yolumuza devam etme kararı aldık. Sizler de destek verin diyor. Orada genellikle tüm arkadaşlarımız Tamam diyor buraya geldikten sonra ise birilerinin gazına gelerek kongre'de tutup aday olabiliyorlar. Bunları yaşadık Geçen dönem. Ve en fazla Muğla'da oldu 7 tane ilçede tabii onun farklı bir amacı var farklı bir algı oluşturmaya çalıştılar. Dediğim gibi biz antrenmanlıyız. Biz bildiğimiz doğruyu yapmaya çalışacağız varsın başkaları bunu baltalamaya çalışsın sonuçta hem genel merkezimizin hem de kamuoyumuzun takdiri ile ortak. 2 aday çıkarsa arkadaşları ikna etmeye çalışırız Ama böyle şeylere gerek yok. Siz sizi istemeyen birisine rağmen orada olursanız o görevi sürdürebilir misiniz? yani siz sizi istemeyen birisini zorla kendinizi kabul ettiremezsiniz, etik değil. Dolayısıyla ısrarcı olmanın bir anlamı yok.

Peki kongre sürecinde adaylarımız dan beklentileriniz neler nasıl bir yol haritaları izlenmeli. Çünkü sonuçta kışkırtmalar olacaktır. Sosyal medya artık bizim hayatımızı alt üst etti diyebiliriz bu konuda?

Siyaset Sakin olmayı gerektiriyor. Mümkün olduğunca da biz o sakinliğini korumaya çalışıyoruz. Buradan da aday olacak olan arkadaşlarımıza her provokatif saldırılara karşı sakinliği elden bırakmamaları gerektiğini öğütlemek istiyorum. Haklarında bazen sosyal medyada da dedikodular veya iftiralar çıkabiliyor. Bazen dava ediyorsunuz siz siyasetçisiniz. Böyle ağır eleştirilere göğüs gereceksiniz tarzında şeylerle de karşılaşıyorum. Varsın etrafınızda size taş atanları olsun çamur atanları olsun Siz zaten dönüp onlarla mücadele etmeye kalkarsanız hedefinize ulaşamazsınız. Arkadaşlarımıza her zaman Bunu söylüyoruz sataşmalar olacak ama biz hedefe odaklanacağız'

 

Her zaman genel olarak siyasetçiler için geliyor - gidiyor gibi söylemler hiç eksik olmaz. Sizin içinde sosyal medyada veya fısıltı gazetelerinde hergün bu şekilde konuşmalar yapılıyor.. Genel Merkez Muğla'ya nasıl bakıyor ?

Yani il başkanlığını iki hayatta yarına çıkacağımızın garantisi olmayan bir yaşam da İl Başkanlığı veya milletvekili veya Bakanlığı ne kadar ne zaman biteceğini kim tahmin edebilir. Benim il başkanlığım, Benim vekilliğim, benim belediye başkanlığım, şu kadar devam edecek bu kimsenin haddine değil. Ama bir düzen var, bir yöntem var. Eğer bir hata yapmadıysanız işinizi doğru yapıyor iseniz genel merkezine takdiri bu yönde ise sizin göreviniz kongre süreci ne kadar devam eder ama o ilde farklı bir siyasi bir hamle yapmak gerektiğini inanırsa genel merkez sizinle konuşur istifanızı ister veya sizinle alakalı bir gelişme olur o konuda değerlendirme yapar. Artık ben devam etmek istemiyorum da diyebilirsiniz, istifanı verirsiniz bu her gün her an olabilir. yani Bir ilin Valiliği içindeEmniyet Müdürlüğü içinde bütün kamu çalışanları içinde siyasiler içinde bugün var yarın olmayabilir. Bunu tabii Muğla'da biraz farklı anlamda söylüyorlar. Biz de işimize bakıyoruz ve yapmamız gerekenleri yapıyoruz herkes konuşuyor kimsenin ağzını gidecek halimiz yok. Kimisi yazıyor çiziyor. Kimisi eşini aday yapıyor. Kimisi bir tanıdığını aday gösteriyor. Şu gitti şu gidiyor takvimler konuşuluyor. Bunlara artık biz takılmıyoruz biz işimizi yapıyoruz biz genel merkezimize bağlıyız. Bakın ben bu parti de ilçe yönetim üyeliği yaptım ilçe başkan yardımcılığı yaptım ilçe başkanlığı yaptım, SKM başkanlığı yaptım. Ve Şimdi de İl Başkanlığı görevini yapıyorum. Buradan teminat veriyorum, yarın genel merkez bana bu görevi bırakacaksın sandık müşahidi olacaksın desin neden diye sorgulamam, olmaz demem. Bizde böyle bir şey yok. Dün bakan olanlar bugün sade vatandaş olarak üye olarak görev yapıyorlar veya milletvekili olan bugün gidip bir ilin koordinatörü olabiliyorlar. Bir İl Başkanı bir ilde koordinatör görevi yapabiliyor. Yani AK Parti'de vay efendim ben şuyum ben buyum yok nasıl beni bu göreve layık görüyorsunuz diyen AK Parti'de olamamıştır zaten. Dolayısıyla bizim için makam mevki sorun değil dün bu görevde bir başkaları vardı. Yarın da başkaları olacak. Burası hiç kimse mülk değil bana da değil. Benim de görev sürem bir gün bitecek. Genel merkezimiz takdir ederse bana başka bir görev verirse benim de o günkü şartlarım uygunsa evet derim devam ederim yok, gitmeyeceksin derse amenna derim işime bakarım.

Siyaset zor şey İl Başkanlığı İlçe Başkanlığı Bunlar gerçekten zor yapılan görevler ama bize layık görmüşler, şu anda yapıyorum en iyisini yapmaya çalışıyorum. Hatalarım yok mu var. Tabii ki eksiklerim de var. Biz de insanız beşeriz şaşarız elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Benim İçin kimsenin malına ırzına namusuna göz koydu diyemezler. İş takipçiliği yapıyor diyemezler, şu adamın da şu kadar para aldı. Şunu şuraya koymak için şu şartı koşdu diyemezler. Diyenin alnını karışlarım. Ne diyorlar işte efendim yok dik kafalıymışım, yok efendim asabiymişim. Ben Mazlumdan daha mazlum galiba ondan daha gariban olurum. Buraya gelen her vatandaşımızın onun sorun onu dinlerken onunla aynı seviyede oluyorum. Bana karşı dik kafalılık yapan olursa bana meydan okumaya Kalkan olursa beni tehdit etmeye Kalkan olursa o zaman da kusura bakmasınlar onlardan daha alasını onlara karşı da gösteririm

Vatandaşlarımızın karşısında asla böyle bahsettikleri şekilde birisi değilim. Siyaseti yıpratmak amacıyla söylüyorlar ama çok da tutmuyor diye düşünüyorum. Her gün onlarca vatandaşımıza elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Kimse bizi kapısından kovdu diyemez herkese mümkün olduğu mertebede yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 

 

2020 yılı olarak Patara. Yan komşumuz ve yine Seydikemer mi şanslı bu konuda neler söyleyeceksiniz?

Turizm bakanımızın özellikle bir projesi dünyada çok nadir olan yer. Patara'nın bir kısmı da biliyorsunuz Seydikemer'e komşu bir kısmı seydikemer'in içerisinde diyelim. Özellikle Fethiye Seydikemer Dalaman destinasyonunda oraya ziyaret edecek olan gelecek olan insanların o güzergahı kullanması açısından kazançlı bir yıl olacaktır. Seydikemer'in de bundan daha pozitif olarak faydalanacağını düşünüyorum. Seydikemer'de şu ana kadar seraları ile tarım ürünleri ile ön planda olsa da aslında henüz turizmi açılmayan çok güzel Sahilleri var bu bir vesile olur ve İnşallah korunacak yerleri koruyarak bazı yerleri turizmi açarak Seydikemer'in daha fazla faydalanması için de bu bir fırsat olur diye düşünüyorum.

 

Korumalardan bahsettik en önemli dünya mirasları bizim bölgemizde. Hani böyle Cumhuriyet Halk Partisi'nin ve sivil toplum örgütleri bir araya toplanarak, çok ciddi anlamda yok gitti yok Buralar bitti yok Buralar açılacak demişti ama en son noktayı Sayın Cumhurbaşkanımız koydu.

Bodrum'da halka açık bir toplantı yaptık. Özellikle bu koruma alanlarının yeniden belirlenmesi ve statülerin değişmesi değişen statülerin neleri kapsadığı konusundan bir bilgilendirme toplantısıydı ve hatta sayın genel müdürümüz o zaman dedi ki ne kadar bize karşı anti düşüncede olanlar varsa bunların hepsini çağırın dediler. Çok gergin bir ortamda yemin ediyorum Yaklaşık 3 saat 3,5 saat bir toplantının sonunda çıkışta toplu fotoğraf verilecek noktaya geldik ve toplu fotoğraf verdik. Birçok kişi teşekkür etti. Herşey sosyal medyada yazılıp çizildiği gibi değil çok daha farklı bir çalışma olduğunu gördüler. mesela Eskiden 1. Dereceden Doğal Sit, 2.dereceden doğal sit, 3. Dereceden doğal sit diye yani 1. Dereceden 2 ve 3 bu şekilde sıralama vardı hepsinin özellikleri farklıydı. Sonra bunların niteliği değişti. İsmi de değişti. dediler ki mesela mutlak korunacak hassas alan şimdi bunun aslında karşılığı 1. Dereceden doğal sit değil bu daha da sıkı bir koruma gerektiriyor. Yani insanlar şöyle zannediyorlar 1. Dereceden doğal sit işte mutlak korunacak hassas alan ikinci dereceden doğal nitelikli korunacak alan 3. Dereceden doğal sit sürdürülebilirlik alan diye nitelendirilebilir ama öyle değil.

Yani 1. Dereceden sit in karşılığı çok daha korunaklı bir şekilde mutlak korunacak hassas alan olarak ilan ediliyor. Mesela bir ağaç devrildi diyelim o ağacı dahi oradan kaldırmayacaksın yani Doğa kendi içerisinde o dönüşümü yapacak. Yani 1. Derecede doğal sit yapabildiğimiz birçok şeyi mutlak korunacak hassas alanlarda yapamıyorsunuz. Birçok iddia varken Sayın Cumhurbaşkanımız oraya herkesin ağzını kapatacak noktayı koydu orası mutlak korunacak hassas alandır dedi bitti. Ve bütün konuşmalar iddialar ortada kaldı . Tabii ön yargılı olmamak lazım. Biz her zaman söylüyoruz. AK Parti kadar doğayı koruyan yeşili koruyan başka parti yoktur. Bakın bir kampanya yapıyoruz milyonlarca ağaç dikiyoruz. Hiçbir dönemde bizim dönemde olduğu kadar yeşil önem verilmemiştir. Biz hem koruyacağız hem de insanların yaşamlarını sürdürebilmesi için koruyarak kullanmaya da izin vereceğiz.

Zengin toprakların fakir bekçiliğini yapmayacağız, yapmaya da müsaade etmeyeceğiz. Hiçbir dönemde olmadığı kadar da kaçak yapıyla da mücadele yine bizim bu dönemimizde var. Bundan sonra da mücadelemiz bu şekilde devam edecek.

Cumhuriyet Halk Partisinin Kalesi diye nitelendirilen bir Muğla'dayız. Birçok da kaçak yapı Bodrum Marmaris ve onlara ait olan bölgelerde şimdi kim çevreci ?  

Bakın Marmaris CHP'nin kalesi diyorlar. Başkaları diyor. Biz o Kaleyi fethedeceğiz dediğimiz zaman da Vay efendim Nasıl böyle silahla mı gideceksiniz, toplama gireceksiniz ne için böyle bir dil kullanıyorsunuz Kale fethedilir Yani hiçbir Kale yoktur ki Türklerin önünde kalmış feth edilememiş. Bodrum'da Ben dedim ki Fatih'in İstanbul'u fethettiği gibi bizden önce Bodrum'u sonra Muğla'yı fethedeceğiz. Burada amacım şuydu insanlar nasıl bakarlarsa öyle görürler ya hani Fatih o zamanlar 1453 o yıllarda dünyanın en zor fethedilmesi en zor şehri olan İstanbul surları 2 bentten oluşuyordu. Yani çok zordu, milattan önceden tutunda o zamana kadar defalarca kuşatılmış ama feth edilememiş bir şehri Fatih inandı ve o inancı hırsı birleştirdi. Burayı kimse bugüne kadar alamamış demedi. Ben alırım dedi ve aldı. O İnançla o hırsla o samimiyetle o bağlılıkla mücadele edeceğim izin altını vurgulamak istedik yani bizde Fatih gibi asla burası olmaz diyorsunuz ya CHP'nin Kalesi böyle bir şey yok. Biz burayı alacağız. Seçimden önce 13'ün 7'si yarısından fazlasını AK Parti MHP ile beraber Cumhur ittifakı alacak deseydik bize gülerlerdi.

7 tane belediyeyi aldık 8.yi %45 oy aldığımız halde kaybettik. 9. %44 oy aldığımız halde kaybettik Fethiye olarak söylüyorum Datça'yı %40la kaybettik. %46 ile Marmaris'i kaybettik bir de üzerine fark yemedik ucu ucuna bu 7 - 9 da 10 da olabilirdi birçok şehirden aldığımız oyu başkanlıkta alsaydık büyükşehri de almış olacaktık. Ama Yılmayacağız. Ben buradan söylüyorum birileri rahat uyuyamayacaklar. AK Parti Cumhur ittifakı ile beraber Muğla'da Önümüzdeki seçimlerde alıştıra alıştıra 3 den 7 ye çıkartır 7'den yukarıya çıkacağız. Muğla'yı hizmet etmek için alacağız.

Kaçak Yapılar, imar çalışmaları Hakkında Neler Söyleyeceksiniz ?

Muğla Türkiye'de en fazla kaçak yapının yapıldığı il. Hatta ikinci ile arasında 3-4 kat Fark Var Ama Siteler burada turizm alanları burada hassas koruma alanlar burada bu kadar özel alanların olduğu yerde birçok kurumun imar planı yapma yetkisi var o planlar yapılamamış. Büyükşehir yasasından diyor ki 2 yıl içerisinde imar planını yapar. 6 yıldır Büyükşehir Belediyesi görev yapıyor. Daha sadece 1/25.000 ni yapabildiler Bu da bitmiş değil. 1/5000 liklere henüz başlamamış daha Büyükşehir yapacak ilçede 1/1.000 likleri yaparak Biz insanlara diyeceğiz ki bak burası şu şartlarda imara açılmıştır. Siz burada bu imar koşullarına göre Yapı yapabilirsiniz. Biz imarsız diyoruz ya imara aykırı diyoruz, imar yok ki aykırı olsun. Yani burada büyük kabahat bugüne kadar Muğla'yı yönetenlerde. imar yapmadıkları için insanların imar olmadan yaptıkları her türlü bina imara aykırı olur yani biz planları yaptık da insanlar o planlara uymadı mı ? Hayır biz planları yapmadık ki. Önümüzdeki dönemde AK Parti'nin 7 tane Milliyetçi Hareket Partisi ile beraber iktidar olduğu 7 tane ilçede birinci hedefimiz imarları yapmak. Ondan sonra vatandaşımıza diyeceğiz ki bakın siz şu şartları koruyarak imarlarınızı yapın kardeşim. Evinizi işyerinizi yapın sorun yok. Bunun haricinde yaparsanız devlet gereğini yapar. Biz diyoruz 1/ 5000likleri Siz yapamıyorsanız ilçe belediyeleri yapsın onlar da bize dediler ki bakanlığımıza sormuşlar bakanlık1/5000likleri ilçe belediyeleri tarafından yapılmasının yasal olarak mümkün olmadığını söyledi. Bizde ne yaptık bu il başkanları toplantısında ben konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza ilettim şimdi bununla alakalı bir çalışma yapılıyor. İnşallah hızlı bir şekilde Muğla'nın ilçelerinin imar sorunu ortadan kalkacak.

Son olarak neler söyleyeceksiniz ?

Kongreler bizim için formalite. Yani yapılması gereken yasal süresi içinde yapılması gereken atamalar değişiklikler yorulanlar değişecek ve biz asıl hizmete açız. Hizmet yapmaya açız. 7 tane belediyemiz var. Vatandaş bunları bize verdi bakalım başarılı olacak mısınız ? Olmayacak mısınız ? başarılı olursanız büyük şehri de veririz dedi. Muğla alınamaz değil dedi. Belediye başkanlarımıza çok görev düşüyor o belediye başkanlarının karşılaşacağı sorunları çözmek için vekillerimiz de Ankara'da bize ilde Çok görev düşüyor. Bir arada çok çalışacağız vekillerimiz ile beraber belediye başkanlarımız ile beraber. İl Teşkilatı İlçe Teşkilatı öyle bir hizmet yapacağız ki Bir dahaki dönem daha rahat bir şekilde alacağız ben buna kesinlikle inanıyorum.

Biz vatandaşlarımıza en başta şunun sözünü verdik. Birçok ilçede Yatağan gibi Ula gibi ilk defa bize şans verdi bunu çok değerli buluyoruz ve bu şansı değerlendirmemiz gerektiğine inanıyorum. Bunun için de çalışıyoruz. Belediye başkanlarımız ilçede durdukları kadar Ankara'ya yol arşınlıyorlar. Milletvekillerimiz gerçekten belediye başkanlarımız da alıp Bakanlara götürerek sorunları hızlı çözmek açısından ellerinden gelen her türlü gayreti gösteriyorlar. Biz de il teşkilatı olarak ilimizde atılacak her türlü olumlu adıma da pozitif katkı vermeye devam edeceğiz. Bu arada şunu söyleyeyim 7 belediye deyip duruyorum. Milliyetçi Hareket Partisi ile beraber yaptığımız çalışmalar sonucu 7 tane ilçemiz var diğer ilçelerde bizim. Cumhuriyet Halk Partili Belediye başkanlarımızın görev yaptığı yerlerde Ankara'da çözülmesi gereken o Yöre ile alakalı o yörenin menfaatine olan her türlü projeye de biz katkı vermek zorundayız böyle bir partizanlık da asla yapmıyoruz. Bodrum belediye başkanımız Milas belediye başkanımız Marmaris belediye başkanımız veya diğer ilçe Fethiye belediye başkanımız orayla ilgili Yapılacak bir şey var mı bizim de katkı Yapmamız gerekiyorsa Vatandaşlarımızın menfaatlerin Neyse biz asla başkaları gibi karşı taraf istiyorsa hayır demek gibi bir uslubumuz yok doğru olan her şeyin yanındayız katkı vermeye hazırız.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA