FETHİYE
Giriş Tarihi : 24-01-2020 15:10   Güncelleme : 24-01-2020 16:21

Göcek Tüneli’ne yapılan zamma karşı imza kampanyası başlatıldı

Göcek Tüneli’ne yapılan zamma karşı imza kampanyası başlatıldı

Göcek Tüneli’ne yapılan zamma karşı imza kampanyası başlatıldı

Muğla-Antalya karayolu üzerinde bulunan ve Türkiye’nin tek geçiş ücretli tüneli olan Göcek tünelinde geçiş fiyatlarına zam yapıldı. Zam yapılmasına tepki gösteren sivil toplum kuruluşları imza kampanyası başlattı.
Fethiye ile Dalaman ilçelerini birbirine bağlayan Antalya-Muğla Karayolu üzerindeki Göcek Tüneli’nden geçiş ücretlerine geçen 20 Ocak’ta itibaren geçerli olacak şekilde işletmeci firma tarafından zam yapıldı. 960 metre uzunluğundaki tünelden otomobillerin geçiş ücreti 7 liradan 9 liraya çıkarıldı. Duruma tepki gösteren Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şaban Taşer, Fethiye Şoförler Odası ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Fethiye Yöre Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, Fethiye Turistik Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülen Uysal, yetkilileri toplantı yaparak zammın geri alınması için imza kampanyası başlattı. 
Sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan TÜRSAB Fethiye Yöre Temsil Kurulu Başkanı Özgen Uysal, 2006 yılında açılan tünele enflasyonun çok üzerinde yapılan zammın bir an önce makul seviyeye çekilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’deki toplam 172 tünelin, 171’inin ücretsiz olduğunu vurgulayan Uysal “Ülkemize gelen turistlerin büyük bölümünü bölgemizde ağırlıyoruz. Dalaman Havalimanı’ndan yapılan turist transferlerinde tüneli kullanıyoruz. Yapılan zamları misafirlerimize yansıtmamak için turizm sektörü olarak çaba gösteriyoruz. Ancak maliyetlerimiz daha da artıyor. Buradan sayın Cumhurbaşkanımızın sesimize kulak vermesini bekliyoruz. Tünele yapılan son zamlar makul seviyeye çekilmelidir. Biran öncede tamamen ücretsiz hale getirilmelidir.” dedi.

Tüneli kullanmak istemeyenler için alternatif Göcek Geçidi yolunun yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirten Uysal, “Eski yolu kullanan sürücüler tehlikelerle karşı karşıya kalmaktadır. Uzun yıllardır hiçbir düzenleme yapılmayan bu yoldaki tehlikelere karşı biran önce önlem alınmalıdır. Gerekli yönlendirme tabelaları bulunmadığı için sürücüler doğrudan tünel girişine yönlendirilmektedir. Bu eksiklerinde bir önce giderilmesini bekliyoruz. Başlattığımız imza kampanyasına halkımızın destek vermesini istiyoruz.” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA