GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-01-2020 19:38

Fethiye ve Seydikemer EMITT'te Tanıtılıyor /Foto Galeri

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMIT kapılarını yine turizmcilere açtı. Fethiye,Seydikemer ve Dalaman başta olmak üzere ilçelerin açtığı standlar yoğun ilgi gördü. Muğlatürk gün boyu canlı yayınlarla EMITT Fuarının Nabzını Tuttu.

Fethiye ve Seydikemer EMITT'te Tanıtılıyor /Foto Galeri

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMIT kapılarını yine turizmcilere açtı. Fethiye,Seydikemer ve Dalaman başta olmak üzere ilçelerin açtığı standlar yoğun ilgi gördü. Muğlatürk gün boyu canlı yayınlarla EMITT Fuarının Nabzını Tuttu.

 

Türkiye’nin turistik değerlerinin tanıtılması, turizmin çeşitlendirilmesi ve sektörün hareketlendirilmesinde önemli rolü olan EMITT fuarı 30 Ocak Perşembe günü ziyaretçilerine kapılarını açtı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un açılışını yaptığı 24’üncü EMITT fuarında Fethiye, Seydikemer, Dalaman, Marmaris, Bodrum başta olmak üzere Muğla’nın ilçeleri yerini aldı. Fethiye’yi temsilen fuara Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın yanı sıra sivil toplum kuruluşları Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO), İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şubesi, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası (FESO), Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK, Fethiye Otelciler Birliği (FETOB), Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği (ÇALIŞ-DER), Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi, Dalamanı Havalimanı YDA katıldı. Ulusal ve uluslararası düzeyde 60.000’in üzerinde yoğun bir katılımcıyla gerçekleştirilen fuarda Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu da tam kadro yer alırken, Fethiye’nin tanıtımı en etkili şekilde yapılıyor.

Seydikemer Belediyesi’ninde doğal ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı stand ta konukları, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Başkanı Salih Gümüş, Seydikemer’de faaliyet gösteren turizmciler karşıladı.

Dalaman Standı ise Belediye Başkanı Muhammet Karakuş’un yanı sıra belediye meclis üyeleri ve turizmciler tanıtımları gerçekleştirdiler.

Fethiye’nin tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlik ve beraberlik içinde EMITT’te katılmasının önemini vurgulayan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Birleşmek başlangıçtır, birliği sürdürmek gelişmedir, birlikte çalışmak ise başarıdır. Fethiye’nin tüm kam olarak biz de tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte dayanışma içinde çalışıyoruz” dedi

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ise Seydikemer’in tarihi, tarımı ile çok ilerledi. Turizmimizi daha da geliştirmeye çalışıyoruz. İlçemizde 3 mevsimi aynı anda yaşayabiliyorsun. Saklıkent bir dünya markası durumunda. Orayı daha fazla güzel hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda fuarlara katılmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş ise “Çok güzel bir organizasyon, burada Dalaman olarak bulunmaktan mutluyuz. Daha sağlam katılmayı isterdik ama gelecek yıl ve diğer fuarlarda çok güzel şekilde katılacağız. 8 belediye meclis üyemiz burada. Hep beraber Dalaman’ımızın doğal ve kültürel zenginliklerini tanıtıyoruz dedi.

Fethiye 24’üncü EMITT Fuarı’nda stantta yer alan Fethiye ve Babadağ tanıtım broşürlerinin yanı sıra üzerinde Fethiye’nin güzelliklerini yansıtan kültür haritası, kitap ayraçları, magnet ve adaçayı, defne sabun gibi klasik tanıtım metaryellerinin dışında 3 boyutlu yamaç paraşütü simülasyonu ile ziyaretçilere tanıtılıyor. Simülasyon Babadağ’dan Ölüdeniz’e uzanan heyecanı katılımcılara 3 boyutlu olarak yaşatıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA