DALAMAN
Giriş Tarihi : 23-03-2020 15:25   Güncelleme : 23-03-2020 15:28

Dalaman'da yapılması beklenen limon Fest Dalaman ertelendi

limon Fest Dalaman ertelendi

Dalaman'da yapılması beklenen limon Fest Dalaman ertelendi

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş Koronavirüs salgını sebebiyle,alınan tedbirler doğrultusunda insan sağlığını düşünerek limon Fest Dalaman'ı erteleme kararı aldı.

Limon Fest Dalaman'ın kuruluş amacı; "Doğaya zarar vermeden doğanın insana sunduğu nimetlerden faydanlanmak, turizm ile tarımı birlikte geliştirmek en büyük hedefimiz. Festivalimiz ismini Dalamanımızda yetişen Türkiyenin en yüksek rekolteli limonundan aldı. Bölgemizde sit alanlarının yaygın olması sebebiyle sahil şeridimizi turizm amacıyla kullanamamaktayız. Bu sebeple çadır turizmini göz önüne alarak kamplı eğlence anlayışının bölgeye, esnafa katkılarını gözeterek Limonfesti planladık. Bu bilinçle, müziğin birleştirici evrensel dilini, dünyada her geçen gün popülaritesi artan çadır turizminin önemli duraklarından birisini ‘’Dalaman’’ yapma hedefi, tarım ve turizm gibi iki önemli ayağın birbirine zarar vermeden birlikte yürütülmesi, Limonfestin kuruluş amacıdır" şeklinde açıklanmıştı.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş yaptığı duyuruda "Tüm dünyayı saran Koronavirüs salgını sebebi ile daha sağlıklı daha güzel sosyalleşebilmek adına limon Fest Dalaman erteliyoruz."dedi.

HABER: ERKAN KAÇMAZ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA