GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2020 23:42

Corona virüs belirtileri nelerdir ?

Corona virüs belirtileri nelerdir? Yüksek ateş, ishal, kuru öksürük, nefes darlığı korona virüs belirtisi mi?

Corona virüs belirtileri nelerdir ?

Son uyarıların ardından  virüsü belirtileri ve korunma yolları hususunda vatandaşların da araştırmaları devam ediyor. 10 Mart gecesi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı Türkiye'de Corona virüsü tespit edildiği açıklaması sonrasında Corona virüsü korunma yolları ve belirtiler konusunda hassasiyet oluşmaya başladı.

Avrupa, Asya, Amerika, Avustralya kıtalarında hemen her ülkede görülen Corona virüsü belirtileri ile pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Korunma yöntemleri temel anlamda temizlikten geçen Corona virüsü için maske kullanımı yaygın öneriler arasında yer alıyor. Corona virüsü taşıyan bir kişinin aksırması ya dan öksürmesi sonucu ortaya saçılan zerrecikler, hastalığın geçişine neden olabilmektedir. Virüsün el yordamıyla geçmesi ve sonrasında virüs bulaşan elin ağza ya da yüze götürülmesi de yayılmasını kolaylaştırıyor.

Solunum ya da temas yöntemiyle enfekte olan Corona virüsü, gösterdiği belirtiler ile 2 hafta içerisinde anlaşılabilmektedir. Topluluk içerisinde ağzını kapatmadan hapşıran kişilerin bulunduğu ortama kolayca yayabileceği virüs, eller aracılığıyla da kolayca aktarılabilmektedir.

Corona virüsünde henüz bilinen ve görülen belirtiler genel hatları ile şu şekildedir;

- Hafif veya şiddetli öksürük
- Yüksek ateş
- Nefes darlığı
- Zatürre
- Böbrek yetmezliği

Koronavirüsü aşısı yoktur. Ancak, geliştirme çalışmaları ve tedaviye yönelik çalışmalar devam etmektedir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA