FETHİYE
Giriş Tarihi : 29-01-2020 17:03

Belçika'dan Gelen Grup Fethiye'de Drone Eğitimi Gördü

Geleceğin Mesleği olarak gösterilen Drone Pilotluğunu öğrenmek için Avrupa Birliği Erasmus Plus Projesi kapsamında Belçika'dan gelen grup Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldılar.

Belçika'dan Gelen Grup Fethiye'de Drone Eğitimi Gördü

Boğaziçi İnovasyon Eğitim ve Teknoloji Derneği ve Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu'nun ortaklaşa hazırladığı  Avrupa Birliği Erasmus Projesi kapsamında geleceğin mesleği Drone Pilotluğunu öğrenmek için Fethiye'ye gelen 20 kişilik Belçika Grubu 10 gün süren eğitimlerini tamamladılar. Maiden Flight Tech Havacılık'ın deneyimli pilotları tarafından verilen  eğitimlere Belçika'dan futbolcular ve yöneticilerin yanısıra Fethiye Sevgi Evleri Erkek Yetiştirme Yurdu'ndan 10 çocuk katıldı. Fethiye'den uygulamalı eğitimler de Fethiye'nin turistik yerleri olan Ölüdeniz Kumburnu, Karaot Plajları, Kelebekler Vadisi, Fethiye İlçe Merkezi gibi birçok değişik noktasında drone uçuşları gerçekleştirildi.

Maiden Flight Tech Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Güneş proje hakkında bilgiler vererek "10 günlük bir eğitim hazırlandı. Boğaziçi İnovasyon Eğitim ve Teknoloji Derneği ve Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu işbirliği ile Belçika'dan gelen sporcular ve yöneticiler katıldılar.  Maiden Flight Tech Havacılık olarak eğitimleri verdik. "Geleceğin Mesleği Drone Pilotluğu" adlı proje ile Fethiye'nin birçok noktasında eğitimler gerçekleştirildi. Kendilerine sertifikalarını takdim ettik" dedi.

Belçika'dan gelen sporcu Aldulbaki Altuntaş Fethiye'de güzel bir eğitim gördük. Hem tatil yaptık hemde ticari bir eğitim almış olduk. Belçika'da bu drone pilotluğu ilerlemiş durumda. Birçok programda etkinlikte kullanılıyor. Belçika'da bende kullanmayı planlıyorum.

Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Başkanı Nedim Koçarslan 20 kişilik bir kafile ile geldiğini belirterek "Gençler gerçekten drone eğitimine çok meraklıydılar. Böyle bir proje ile Fethiye'de güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. İnanıyoruz ki Belçika'da da çok faydasını görecekler. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Bizimkisi Bir Aşk Hikayesi
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA