MUĞLA
Giriş Tarihi : 26-03-2020 22:05

AK PARTİ’DE 5 İLÇEYE ATAMA YAPILACAK

Mart ve Nisan ayı içerisinde ilçe kongrelerini tamamlamayı planlayan, ancak korona virüs salgını nedeniyle ileri tarihe ertelenen Ak Parti’de 5 ilçeye atama yapılacağı öğrenildi.

AK PARTİ’DE 5 İLÇEYE ATAMA YAPILACAK

Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser’in istifasının ardından Köyceğiz, Datça, Marmaris ve Menteşe ilçe başkanlarının da istifa ederek, temayül yoklamaları ve Ak Parti Genel Merkezi’nde yapılan mülakatın ardından görev verilen isimlerin yönetimlerini oluşturarak atanacakları öğrenildi.

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “İlçelerde kongre takvimimiz açıklanmış ve kongrelerimize başlamıştık. Bazı ilçelerde de temayül yoklamaları yapılmış ve Genel Merkezi’mizde yapılan mülakatın ardından ilçe yönetimlerini oluşturacak isimler belirlenmişti. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs felaketi nedeniyle kongreler iptal edildi. Ne zaman yapacağı da belli değil. Bu belirsizlik nedeniyle ilçelerde de motivasyon eksikliği olmaması için kongrelerde değişecek 5 ilçede mevcut yönetimler görevlerini mülakatta ismi belirlenen kişilere bırakacak. O simler daha önce açıklanmıştı.” dedi.

İlçelerde yapılan temayül yoklamalarının ardından Ankara’ya Ak Parti Genel Merkezi’ne çağrılan isimler mülakata alınmıştı.

Yapılan mülakatlar sonucunda Ak Parti Fethiye İlçe Başkanlığına Turgay Öztürk, Köyceğiz İlçe Başkanlığına Mehmet İlhan, Datça İlçe Başkanlığına Fatih Keleş, Marmaris İlçe Başkanlığına Ceyhun Gökmen ve Menteşe İlçe Başkanlığına da Eray Çiçek Uygun atanmıştı.

Fethiye İlçe Başkanı Bekir Eser’in istifasının ardından Turgay Öztük yönetim kurulunu oluşturma çalışmalarını hızlandırdı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
9 Yaşında kızın yaşadıkları
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA