Anasayfa » Gündem
FİLO YÖNETİM MERKEZİ İLE ARAÇLAR HER AN DENETİMDE
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından filo yönetim merkezi kuruldu. Kurulan bu merkezde araçlar 24 saat kontrol edilecek.
ŞEKERSİZ MANDALİN LOKUMU
Şekersiz Mandalin Lokumu imal eden Bodrum Yadigarı’nın sahibi Erman Aras, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.
PATLANGIÇ-ÖLÜDENİZ CADDESİNDE YENİLEME ÇALIŞMASI
Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye’ye yakışan kent imajı ve kimliğini güçlendirmek, vatandaşların güvenli kullanabilecekleri, kesintisiz yaya akışını sağlayan, ortak alanların erişilebilirliğini kolaylaştıran projesi ile Patlangıç –Ölüdeniz Caddesi’nin yenileme çalışmalarına başladı.
MARMARİS’TE TAKSİCİLER İSYANDA: PLAKALAR SATILIK
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, 2017 yılı için zam yapmadığı taksi tarifelerinde 50 kuruş indirime gitti. Taksiciler, hem indirime, hem de indirim için taksimetrelerin ayarlanmasına 200 lira ödeyecek olmalarına tepki gösterdi, “Bu gidişle plakaları satacağız” dedi.
MUSKİ'DEN, 2016'DA 55 MİLYON TL'LİK YATIRIM
MUSKİ Genel Müdürlüğü, 2016 yılında il genelinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu gibi altyapı hizmetlerinde yaklaşık 271 kilometre uzunluğunda hat çalışması, 98 kilometre uzunluğunda dere temizlik çalışması ve 55 Milyon TL tutarında da yatırım gerçekleştirdi.
ORTACA’DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Muğla'nın Ortaca ilçesinde gün boyu devam eden şiddetli yağışın ardından öğle saatlerinde aniden bastıran dolu yaşamı olumsuz etkiledi.
MEHMETÇİKLER İÇİN KENDİ ELLERİ İLE ATKI ÖRDÜLER
Fethiye Merkez Atatürk İlk ve Ortaokulu öğrenci velileri Hakkâri’nin Çukurca İlçesindeki bir askeri taburun askerlerine kendi elleriyle ördükleri atkıları gönderdiler.
BARBAROS KIZILIŞIK, GÖREVE BAŞLADI
Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Barbaros Kızılışık görevine başladı.
KARGO UÇAĞINDAKİ MÜRETTEBATTAN BİRİSİ MUĞLALI
ACT Havayolları’na ait Türk kargo uçağında yükleme uzmanı olarak çalışan Melih Aslan’ın Muğlalı olduğu öğrenildi.
REFERANDUMDA ‘HAYIR’ ÇIKTI
Fethiye’nin Göcek Mahallesinde portakal bahçesine cami yapılıp yapılmamasıyla ilgili referandum yapıldı. Bin kişinin katıldığı referandumda 789 kişi ‘hayır’ oyu kullandı. Referandumdan hayır çıkmasının ardından Fethiye Belediyesi yeni cami yeri içir yer aramaya başladı.