Anasayfa » Gündem
DEV KAYALAR YERLEŞİM ALANINA DÜŞTÜ
Muğla’nın Marmaris ilçesinde aşırı yağmur sonrası dağın eteğinden kopan dev kayalar yerleşim alanına düştü.
GENÇ BARAN, HATALI PARK KURBANI OLDU
Muğla Milas'ın Halil Bey Bulvarı’nda sabaha karşı yaşanan kazada çevre yolunda park halindeki tıra otomobiliyle arkadan çarpan 21 yaşındaki Baran Aslan hayatını kaybetti. Kazada bir kişi de yaralandı.
REİNA SALDIRGANI YAKALANDI
Yılbaşı gecesi Ortaköy'deki eğlence mekanı Reina'da 39 kişiyi katleden teröristin ele geçirildiği öğrenildi.
KAR DEĞİL, DOLU
Muğla’da sağanak yağışın ardından şiddetli dolu yağışı karayollarında kazaya neden oldu.
SAĞANAK VE DOLU BODRUM’DA HAYATI FELÇ ETTİ
Muğla’nın Bodrum ilçesinde gece saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinde sağanak şekilde devam eden yağış sokakları göle çevirdi. Yağmurun ardından yaşanan fındık büyüklüğündeki dolu yağışı hayatı olumsuz yönde etkilendi.
FİLO YÖNETİM MERKEZİ İLE ARAÇLAR HER AN DENETİMDE
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından filo yönetim merkezi kuruldu. Kurulan bu merkezde araçlar 24 saat kontrol edilecek.
ŞEKERSİZ MANDALİN LOKUMU
Şekersiz Mandalin Lokumu imal eden Bodrum Yadigarı’nın sahibi Erman Aras, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.
PATLANGIÇ-ÖLÜDENİZ CADDESİNDE YENİLEME ÇALIŞMASI
Muğla Büyükşehir Belediyesi, Fethiye’ye yakışan kent imajı ve kimliğini güçlendirmek, vatandaşların güvenli kullanabilecekleri, kesintisiz yaya akışını sağlayan, ortak alanların erişilebilirliğini kolaylaştıran projesi ile Patlangıç –Ölüdeniz Caddesi’nin yenileme çalışmalarına başladı.
MARMARİS’TE TAKSİCİLER İSYANDA: PLAKALAR SATILIK
Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, 2017 yılı için zam yapmadığı taksi tarifelerinde 50 kuruş indirime gitti. Taksiciler, hem indirime, hem de indirim için taksimetrelerin ayarlanmasına 200 lira ödeyecek olmalarına tepki gösterdi, “Bu gidişle plakaları satacağız” dedi.
MUSKİ'DEN, 2016'DA 55 MİLYON TL'LİK YATIRIM
MUSKİ Genel Müdürlüğü, 2016 yılında il genelinde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu gibi altyapı hizmetlerinde yaklaşık 271 kilometre uzunluğunda hat çalışması, 98 kilometre uzunluğunda dere temizlik çalışması ve 55 Milyon TL tutarında da yatırım gerçekleştirdi.