Anasayfa » Gündem
MEMUR-SEN'İN UMRE YOLCULUĞU BAŞLADI
Memur-Sen Muğla İl Temsilciliği üyelerinin Umre ziyareti için yaptıkları anlaşma sonrası 14 gün sürecek Umre ziyareti başladı.
BODRUM’DA KAR SEVİNCİ
Bodrum’da bulunan özel bir okul yarıyıl tatili öncesi okul bahçesine kar getirerek bugüne kadar hiç kar görmemiş öğrencileri karla buluşturdu. İlk kez kar gören Bodrum’lu minikler kartopu oynayıp doyasıya eğlendi.
ORTACA'DA ATATÜRK BULVARI YENİLENİYOR
Ortaca’nın en işlek bulvarında Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme çalışmaları başlatıldı.
KANAL F TV'Yİ AYDIN DENGE GAZETESİ SATIN ALDI
Muğla Fethiye’de Özyer Grup bünyesinde bulunan ve yaklaşık 1,5 yıldır uydudan yayın yapan Kanal F televizyonu, Aydın medyasının önemli aktörlerinden biri olan Denge Gazetesi tarafından satın alındı.
MİLAS’TA YOĞUN SİS ETKİLİ OLUYOR
Muğla Milas’ta etkili olan yoğun sis nedeniyle, görüş mesafesi 20 metreye kadar düştü. Yoğun görülen sisten dolayı, uçaklar iniş yapmakta zorlandı.
MİLAS ZEYTİNYAĞINDA MİTSO VE TARİŞ İŞBİRLİĞİ
Muğla’nın Milas ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO)’nın Milas zeytinyağına Coğrafi İşaret tescil belgesi almasından sonra MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, ilk Coğrafi İşaret kullanım başvurusunu yapan TARİŞ’i ziyaret etti.
TMO’dan Ege Zeytinyağında Lisanslı Depoculuk Araştırması
Zeytinyağında lisanslı depoculuk konusunda ihtiyaç ve talep belirlemesi için Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) İzmir Şube Müdürlüğü tarafından Ege’nin zeytinyağı üreten il ve ilçelerinde araştırma başlatıldı. Uzmanlar ilk olarak Muğla’nın Milas ilçesinde İlçe Tarım Müdürlüğü, Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) ve Ziraat Odası’nda görüşmelerde bulundu.
ÇEVRE BİLİNCİ SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR
Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çevre bilincini arttırılması amacıyla düzenlenen eğitim seminerleri Bodrum genelindeki okullarda devam ediyor.
ZABITA DENETİMLERİ SÜRÜYOR
Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Yalıkavak, Gündoğan ve Göltürkbükü'nde denetim çalışmaları yaptı. Denetimler sonucu tarihi geçmiş gıda ürünleri toplandı.
BODRUM’DA MOBİL VEZNE HİZMETE HAZIR
Bodrum Belediyesi bir hizmeti daha vatandaşın ayağına getiriyor. Bodrum’da yaşayan vatandaşların, belediyeye gelmeden belediye ile ilgili tüm ödemelerini yapabileceği ve beyan sureti verebileceği mobil vezne aracı hizmete giriyor.