GENEL MERKEZ ÖNÜNDE HAREKETLİ ANLAR YAŞANIYOR.

Genel Merkez önünde hareketli anlar yaşanıyor.

06 Ağustos 2018 Pazartesi 16:42 < SİYASET
 

Aralarında kurultay için imza veren delegelerin de bulunduğu bir grup, olağanüstü kurultayın toplanması talebiyle CHP Genel Merkez binası önünde oturma eylemi gerçekleştiriyor.

CHP'de, "Değişim ve Umut Kurultayı" için toplanan imzalara ilişkin belgelerin tamamlanması için tanınan süre bugün doluyor.

"İMZALARA SAHİP ÇIKILMALI"

Delegeler adına basın açıklaması yapan CHP Samsun Kurultay Delegesi Fatma Necile Çokay, kurultay talebinde bulunanların imzasına sahip çıkması gerektiğini belirtti.

 

Bitlis Kurultay Delegesi Veysi Uyanık , CHP'de olağanüstü kurultay taleplerinin gerçekleşmesi adına eylem yaptıklarını, talepleri gerçekleşene kadar mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun neden kurultaya gitmek istemediğine ilişkin bir soru üzerine Uyanık, "Korkunun ecele faydası yok. Sayın Genel Başkanımıza kalmış olsa, kendisi sağduyulu, kurultaya giderdi." dedi.

Uyanık, sözlerine şöyle devam etti:

"CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ilk gün dedi ki '604'ü getirin, hemen olağanüstü kurultayı toplayalım'. Velev ki bizim 15 imzamız eksik. İYİ Parti'ye grup kurmaları için 15 milletvekili veren Sayın Genel Başkanımız eğer burada 3, 5, 10 delege hesabı yapıyorsa, takdiri kamuoyuna ve bu partiye gönül veren yoldaşlarımıza bırakıyoruz."

737 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR     Aktif Anket Yok...