FETHİYESPOR'UN GELİRLERİ GİDİYOR

Fethiyespor'un en önemli gelirleri olan otoparklara Muğla Büyükşehir Belediyesi gözleri dikti.

20 Haziran 2016 Pazartesi 16:51 < GÜNDEM
Fethiyespor’un yıllardır geliri olan parkomat, Cumhuriyet Mahallesi Otoparkı ve Uğur Mumcu Parkı’nın yanındaki otopark Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi arasında gerginlik yaşatıyor. Şimdide iddialara göre Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Uğur Mumcu Parkı yanındaki otoparkı da “boşaltın” dedi.

Geçtiğimiz günlerde, Büyükşehir Belediyesi Parkomat konusunda bir açıklama yapmış,  “Yol kenarı parkomat ücretsizdir, para isteyen olursa polis çağırın” demişti.

Bu açıklamaların ardından Büyükşehir Belediyesi’nin karşı çıkmasına rağmen Fethiye Belediyesi Parkomat ve Cumhuriyet Meydanındaki otoparkı ihaleye çıkardı. Bu yerlerin ihalesini Fethiyespor kazandı.

Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında bu konu Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile Behçet Saatcı arasında tartışmaya yol açtı. (tartışmanın görüntülerini haber sonundaki videoda izleyebilirsiniz)İhaleler nedeniyle iki belediye mahkemelik olurken, şimdide bizzat Osman Gürün’ün talimatıyla Fethiyespor’a Uğur Mumcu Parkı’nın yanındaki otoparkı boşaltın mesajı gönderildi. Bu otoparkın ihalesinin iptal edileceği ve Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçeceği iddia ediliyor.
Parkomat ve Cumhuriyet Meydanı otoparkı ile ilgili olarak daha önce Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkilerinin “Fethiyespor’u mağdur etmeyiz” diye söyledikleri fakat artık bu sözlerinde telafuz edilmediği belirtiliyor.

Fethiyespor Başkanı Okan Uysal iddialar konusunda sessiz kalırken, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapabileceği öğrenildi.

İşte Büyükşehir Meclisi’nde Osman Gürün ile Behçet Saatcı arasındaki gerginlik
(Marmaris TV tarafından yayınlanmıştır. Kendilerine teşekkür ederiz)
12539 defa okundu.
Etiketlermuğlaspor fethiyespor otopark osman gürün behçet saatcı
YORUM EKLE
    YORUMLAR