Anasayfa » mitso etiketli haberler
MİTSO, DEPREM EĞİTİMİ VERİYOR
21 Temmuz'dan bu yana Bodrum- Milas çevresinde etkisini sürdüren depremler sebebiyle, MİTSO tarafından "Yöremizde deprem gerçeği" konulu bir konferans düzenleniyor.
TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU'NDAN MARKA VURGUSU
Milas Ekonomisinin Öncüleri Ödül Töreni’ne katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Milas’ın zenginliğiyle büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, daha büyük kazanım için markalaşmaya önem verilmesi gerektiğine vurgu yaptı.
MİLAS'TA İNŞAAT SEKTÖRÜNDE EĞİTİM ATAĞI
İnşaat, metal, makine ve asansör ana sektörlerinde 19 ulusal yeterlilikte sınav ve belgelendirme hizmeti veren TOBB, MEYBEM - MİTSO işbirliğinde 15, 16, 17 Ağustos'ta sınav düzenleniyor.
ÖZER, "MİLAS ÇOK İYİ YERLERE GELECEK"
MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas'ın çok önemli bir eko turizm potansiyeline sahip olduğunu belirterek "Biz de oda olarak Milas'ın eko turizm potansiyeli hakkında yöre halkında ve turizmcilerde bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Milas, bu konuda kısa sürede çok daha iyi yerlere gelecek" dedi.
MİTSO, TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNDE
Büyük mağazaların ve zincir mağazaların raflarında yer alacak yerel ürünler ile bu ürünlerin üreticilerinin ve tedarikçilerinin bu yılın Aralık ayına kadar belirlenmesi gerekiyor.
ÖZER; "İKİNCİ ŞUBELERİNİ AÇMALARINI BEKLİYORUZ"
MİTSO, Milas'taki banka şubelerinin müdürlerinin "1 Haziran Bankacılar Günü" kutlayarak iftar yemeği verdi. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, banka müdürlerine Milas'ta ikinci şubelerini açmalarını önerdi.
SİGORTACILAR : "KARŞIMIZDA YAPAY ZEKA VAR"
MİTSO, sigortacı ve bankacı üyelerinin Sigortacılık Haftalarını oda lokalinde düzenlenen yemekle kutladı. Yemeğin ardından "Sürdürülebilir Sigortacılık" ve "Sigortacılıkta Pazarlama ve Satış" konulu bir seminer düzenlendi. Uzman sigortacılar sigortacılık mesleğindeki dijital gelişmeye dikkat çekerek "Sigortacılıkta da dijital teknoloji gelişiyor. Meslekte karşımızda yapay zeka var" diye konuştular
"Yapılandırılan Kamu Borçlarında Son Şans 31 Mayıs'"
Muğla Vergi Dairesi Başkanı Hüseyin Bayar ve Milas Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan MİTSO'da.
1. Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği
Milas’ta ilki gerçekleştirilecek olan 1. Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği yarın başlıyor. Renkli etkinliklere ve rekor denemelerine sahne olacak olan festival, 12-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Mitso'nun Bahçesine 200 Yaşında Zeytin Ağacı Dikildi
Milas zeytinciliği ve zeytinyağcılığının gelişmesi için yoğun çaba harcamakta olan MİTSO'ya, odanın Meclis Başkanı Mustafa Yüksel tarafından en az 200 yaşında bir zeytin ağacı hediye edildi.
"MİLAS'A İKİ FAKÜLTE DAHA AÇILSIN"
16 Nisan halkoylaması için oda yönetimine teşekkür ziyaretinde bulunan AKP'lilerden MİTSO Yönetim Kurulu Bakanı Reşit Özer Milas'a iki fakülte daha açılmasını isterken en çok balık ihracatı yapan ilk 10 firmanın 6'sının Milas'tan olduğuna dikkat çeken MİTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sami Kont, bu sektörün desteklenmesini talep etti.
Milas OSB'de işler yolunda
Milas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) müteşebbis heyeti, OSB alanı ziyaret ederek yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgiler aktarıldı.
Milas'ın Zeytinyağı Labranda İle Yurtdışına Görücüye Gidiyor
Milas'ta faaliyet gösteren LABRANDA işletmesi İzmir'de Milas Ticaret ve Sanayi Odası standında yer alıyor.
İZMİRLİLERİ FUARDA MİTSO KARŞILADI
Milas'ın tanıtımı için fuardan fuara koşan Milas Ticaret ve Sanayi Odası çıtayı yüksek tutarak seneye İzmir fuarına 20 firma ile katılacak. 4T ile Milas’ı anlatan Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, ‘4 T diyorum her zaman ben, Tabiat güzelliği, Tarih Güzelliği, Tarım Bizde, Turizm bizde bunlar ile ilgili çalışmalar yapıyoruz’ dedi.
"TURİZMİN GELECEĞİ KÜLTÜR TURİZMİNDE"
Çeşitli üniversitelerden gelerek MİTSO'yu ziyaret eden akademisyenler turizmin geleceğinin kültür turizminde olduğunu ve bunun için de Milas'ın çok büyük avantaja sahip bulunduğunu ifade ettiler.
"EGEMENLİK KAYITSIZ, ŞARTSIZ MİLLETİNDİR"
"Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir"
MİLAS YENİ FUAR ALANINI ARIYOR
Milas'ın yeni ve modern bir fuar alanına olan ihtiyacı Kaymakam Eren Aslan başkanlığında MİTSO'da yapılan toplantıda değerlendirildi.
Y.Milasspor, Şampiyonluk Dilekleriyle Kampa Uğurlandı
22 Nisan Cumartesi günü saat 15.30'da Muğla Atatürk Stadında Yatağanspor ile Bölgesel Amatör Lige yükselebilmek için play off maçına çıkacak olan Y.Milassporlu futbolcular maç gününe kadar Ören'de sürdürecekleri kampa uğurlandılar.
MİLAS ZEYTİN HASAT ŞENLİĞİNE HAZIRLANIYOR
Milas'ta üç yıldır başarıyla yapılmakta olan Zeytin Hasat Şenliği'nin dördüncüsü için hazırlıklar başladı.
AVA, "MİLAS'I TANIDIKÇA DAHA ÇOK SEVİYORUM"
Bir süre önce Milas İlçe Emniyet Müdürlüğüne atanan Turgay Ava, MİTSO yönetiminin kendisine yapmış olduğu kutlama ziyaretinin ardından oda yönetimine iadeyi ziyarette bulundu.
Özyer, ‘Milas Halısı İçin Elimizden Geleni Yapacağız’
"Milas Halısının Coğrafi İşaret Haklarının Devralınması İçin Gereken Yapılacak"
"Markalı Zeytinyağınıza Mitso'dan Coğrafi İşaret Belgesi
MİTSO'nun tescil haklarını elinde bulundurduğu Milas zeytinyağının coğrafi işaretini almak için ilk olarak TARİŞ başvuruda bulundu.
MİTSO 26-29 Nisan'da İzmir Oliv Tech Fuarına Katılacak
Milas'ın tanıtımı için fuardan fuara koşan Milas Ticaret ve Sanayi Odası, şimdi de 26 - 29 Nisan'da İzmir'de düzenlenecek Oliv Tech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı'na katılacak. MİTSO, bir yandan üyelerinin fuarda stant açması için gayret gösterirken diğer yandan üyelerini fuarı ziyarete götürmek için de 29 Mart'ta MİTSO'dan otobüs kaldıracak.
Yatağan ve MİTSO Stratonikeia'yı birlikte tanıtacak
Muğla’da Yatağan Belediyesi ile Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO), UNESCO’nun Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Stratonikeia antik kentinin tanıtımı için işbirliği yapacak.
ESKİŞEHİR TARIM FUARINDA MİTSO ÜRÜNLERİ YOK SATTI
MİTSO'nun Eskişehir 7. Tarım Fuarı'nda sergilediği zeytinyağı ve kırmızı bal çok büyük bir ilgi gördü. MİTSO standını ziyaret eden Eskişehirlilere, Milas'ın yok olmaya yüz tutan lezzetlerinden somata ve tarçın ikram edildi.
Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanı MİTSO'da
Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Daire Başkanı İlker Astarcı, AKP Milas İlçe Yöneticileriyle birlikte MİTSO'yu ziyaret etti.
MİTSO : EKMEK İSRAFINA HAYIR
Türkiye'de günde 4 milyon 900 bin ekmek israf edildiğini belirten MİTSO, ekmek israfına "hayır" diyor. Milas'ta ihtiyaç sahibi aileler için "askıda ekmek" uygulamasını başlatan Kabaçam fırınını da kutlayan MİTSO, bu uygulamanın diğer fırınlarda da yaygınlaşmasını istiyor.
ÖZER, "MİLAS'A EN AZ ÜÇ FAKÜLTE DAHA İSTİYORUZ"
AKP Milas ilçe yönetiminin MİTSO'yu ziyaretinde konuşan MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, bina sorunu çözülemeyen Veteriner Fakültesinin bina sorunun çözümlenmesini ve ayrıca Milas'a iki, üç fakültenin daha açılmasını talep etti.
"Coğrafi İşaret Alacağımız Başka Ürünler De Var"
Üyelerinin oda faaliyetleri hakkındaki görüş, eleştiri ve önerilerini almak üzere üye ziyaretlerini sürdüren Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, ziyaretler sırasında bugüne dek yapılan oda faaliyetleri hakkında da açıklamalarda bulunuyor.
Üyeler MİTSO'dan Şehir İçi Otopark Konusunda Destek İstiyor
Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminin yaptığı üye ziyaretlerinde üyeler şehir içinde otopark konusunda sıkıntı yaşandığını belirterek bu sorunun çözümü konusundaki dileklerinin belediyeye iletilmesi için destek istediler.
MİTSO, MİLAS'I TANITMAK İÇİN FUARDAN FUARA KOŞUYOR
"Milas'ı tanıtmak için her Milaslıya görev düşüyor"
REŞİT ÖZER, ‘YÖRESEL ÜRÜNLERİNE VE MARKALARINA SAHİP ÇIK’
DECO BOSS Güney Ege Yapı Dekarasyon Peyzaj Fuarında MİTSO yaptığı sunumla yine dikkatleri üzerine çekti.
FUARA MİTSO DAMGASI
Muğla’nın Milas ilçesinde bu yıl 8.si düzenlenen Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını katılımcılara açtı.
YAPI SEKTÖRÜ MİLAS FUARINDA BULUŞUYOR
Muğla'dan Çanakkale'ye, İzmir'den Kayseri'ye
MİLAS’TA YEREL MARKALI ÜRÜNLER RAFLARDA
Muğla’nın Milas ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MİTSO), büyük mağazaların ve zincir mağazaların toplam raf alanının yüzde 1’inin yerel, markalı ürünlere tahsisini sağlamasının ardından Milas’ın Sakarkaya Köyü’nde üretilmekte olan ‘Kırmızı Bal’ da büyük mağazaların raflarında yer alan ilk ürün oldu.
MİLAS 8. TARIM FUARI BU YIL BİR BAŞKA GÜZEL OLACAK
Milas'ta 2 - 5 Mart tarihleri arasında 8'incisi düzenlenecek Güney Ege Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı için Milas seferber oldu. Fuarın organizatör firması olan Expolink Fuarcılık, Türkiye'nin dört bir yanından 204 firmanın stant açacağı Milas Tarım Fuarı için Türkiye genelinden 100 bin dolayında ziyaretçi beklendiğini açıkladı.
"SÜPERMARKETLER KAZANDIĞINI DIŞARIYA GÖTÜRÜYOR"
Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi oda çalışmalarına ilişkin üyelerinin görüş ve önerilerini almak üzere yaptığı ziyaretlerde üyelerinden en çok süpermarketlerin yerel ticareti olumsuz etkilediğine ilişkin şikayetlerle karşılaşıyor.
'MİLAS'TA BU KADAR CİRO VAR MI, DİYE HEYECANLANIYORUM'
Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, QNB - Finansbank Milas Şubesini ziyaret etti. MİTSO Yöneticilerine Milas'taki bankacılık sektörü hakkında açıklamalarda bulunan QNB - Finansbank Milas Şube Müdürü Onur Özbay "Her sabah dosyalar önüme geldiğinde Milas'ta bu kadar ciro var mı, diye soruyor, heyecanlanıyorum" dedi.
SAKARKAYA'NIN KIRMIZI BALI RAFLARDA YERİNİ ALDI
MİTSO'nun büyük mağazaların ve zincir mağazaların toplam raf alanının yüzde 1'inin yerli, markalı ürünlere tahsisini sağlamasının ardından Milas'ın Sakarkaya mahallesinde (köyünde) elde edilmekte olan kırmızı bal da büyük mağazaların raflarında yer alan ilk ürün oldu.
MİTSO TANITIMDA ATAK YAPIYOR
Milas, bereketli ovaları, çeşitli yeraltı ve yerüstü zenginlikleriyle binlerce yıldır insanların ilgisini çeken bir bölge olmuştur. Bu özelliğiyle Milas, tarihte Karia uygarlığına ve Menteşe Beyliğine başkentlik yapmıştır. İlçe sınırları içinde bu zengin tarihi yansıtan 27 antik kent kalıntısı veya ören yeri vardır.